Zawodnicy "Bocka" zdobyli medale na olimpiadzie młodzieżowej

Zawodnicy "Bocka" zdobyli medale na olimpiadzie młodzieżowej - Zdjęcie główne

Aż pięć medali zdobyli zawodnicy klubu sportowego "Bock" w XXIII Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym.

Najlepiej z rawickich zawodników zaprezentował się Krzysztof Buniowski, który w strzelaniu do rzutków Skeet 75 z wynikiem 61 punktów „wystrzelał” złoty medal. Młodzieżowiec Bock ustanowił jednocześnie nowy rekord kraju.

Kolejne złoto tego dnia zdobył w konkurencji Double Trap 90 z wynikiem 63 punktów. W tej rywalizacji wziął udział również Kacper Baksalary, który z wynikiem 55 punktów zajął 2. miejsce, a Jakub Błażutycz był 4 - 52 punkty.

Kolejnego - tym razem brązowego - krążka Kacper Baksalary dorobił się w konkurencji Skeet 75 z wynikiem 60 punktów.

Natomiast Jakub Błażutycz wspaniały występ odnotował w konkurencji Trap 75 zajmując 1. miejsce i opuszczając stolicę ze złotym medalem.

Poza tym, w Ppn 40 Zuzanna Winna zajęła 21. miejsce, a Adam Kempiński był 43. Bock Rawicz zdobył 46 punktów (medale: 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy) i zajął 6. lokatę w ogólnej klasyfikacji klubów.