Zawodnicy rawickiego Bocka wystrzelali nowe „życiówki”

Zawodnicy rawickiego Bocka wystrzelali nowe „życiówki” - Zdjęcie główne

Dwoje zawodników rawickiego klubu Bock stanęło na podium podczas Wielkiego Pucharu Kaczawy. Zmagania strzelców odbywały się w Złotoryi.

Pierwsza z reprezentantek, Julia Alcer, znakomicie spisała się zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia turnieju. Młoda zawodniczka dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium w konkurencji Ppn40 młodziczek, zdobywając odpowiednio 339 i 356 punktów. Co ważne, drugi wynik został jej nowym rekordem życiowym.

Ponadto, na złotoryjskiej ziemi dobrze spisał się młodzik, Mateusz Rutkowski, który w konkurencji pistoletowej zajął pierwszą i drugą lokatę. Zawodnikowi Bock Rawicz udało się wystrzelać 324 i 326 punktów.

To jednak nie koniec ustanawiania „życiówek” przez rawiczan. Kolejną z nich może pochwalić się także młody karabiniarz, Jakub Zaremba. Ten, podczas pierwszego dnia zawodów w konkurencji Kpn60 juniorów (z wynikiem 580,3 punktu) awansował - po raz pierwszy - do ścisłego ośmioosobowego finału.

Ostatecznie, zajął w nim siódme miejsce. Na tym się jednak nie skończyło, bowiem drugiego dnia strzelał jeszcze lepiej, uzyskując 585,1 punktu. Ten wynik pomógł mu uplasować się na siódmej lokacie.