Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Zawody UKS Judo i Ju Jitsu Miejska Górka

› Sport i rekreacja› Sporty walki ponad rok temu    14.06.2017
Artur Krawczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

W poprzednią niedzielę w sali sportowej Zespołu Szkół w Miejskiej Górce, odbyły się klubowe zawody sportów walki UKS Judo i Ju Jitsu Miejska Górka. Była to już XI edycja zmagań i ponownie zawodnicy do dyspozycji mieli dwie maty. Na jednej z nich rywalizowali najmłodsi adepci sztuk walki, na drugiej ci nieco starsi.

R E K L A M A

 

Zawody tradycyjnie już zgromadziły liczną publiczność, która żywiołowo reagowała na sportowe popisy. - Celem mistrzostw było propagowanie sztuk walki wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie umiejętności oraz kształtowanie cech charakteru poprzez rywalizację sportową w duchu fair-play - mówił jeden z trenerów miejskogóreckiego klubu Arnold Ratajski. Mistrzostwa na starcie zgromadziły siedemdziesięcioro zawodników i zawodniczek. W ramach klubowej współpracy gościnnie w zawodach uczestniczyła dwudziestoosobowa reprezentacja UKS 6 Rawicz. - Nasi podopieczni rywalizowali w kategoriach wiekowo - wagowych. Każdy zawodnik miał sposobność stoczenia po kilka walk, ponieważ rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym” - tłumaczył Arnold Ratajski. - Pojedynki wzbudzały wiele emocji. Zawodników do walki zagrzewali koleżanki i koledzy oraz rodzice. Po zakończonej rywalizacji odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród. Trofea wręczał, obserwujący zmagania zawodników burmistrz Karol Skrzypczak oraz Kornel Ratajski - wiceprezes UKS JJ MG - dodał miejskogórecki trener. - Dla początkujących adeptów turniej stanowił doskonałą okazję do bezstresowego debiutu na macie oraz zapoznania się z procedurami prawdziwych zawodów. Dla pozostałych zawodników turniej był ostatnim startem przed zbliżającymi się wakacjami - podsumował Arnold Ratajski. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Wybrano również najlepszych zawodników turnieju. W kategorii dziewcząt - Zofię Wawrzyniak i w kategorii chłopców - Olafa Loksia.

Na zakończeniu mistrzostw Arnold i Kornel Ratajscy w imieniu całej społeczności klubowej UKS-u wręczyli podziękowania osobom, bez których pomocy wiele inicjatyw nie byłoby zrealizowanych.

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A