Zdecydowała trzecia kwarta. Kolejna porażka Rawii [FOTO]

Zdecydowała trzecia kwarta. Kolejna porażka Rawii [FOTO] - Zdjęcie główne

Po pierwszej połowie spotkania z Obrą Kościan podopieczni Macieja Maciejewskiego prowadzili 4 punktami. Niestety, im dłużej trwał mecz, tym rawiczanie prezentowali się słabiej.

Koszykarskie derby regionu nie dla Rawii, choć początek spotkania na to nie wskazywał. Po 11. minutach na tablicy wyników widniał wynik 33:21. Do tego czasu gospodarze nie mieli problemów ze skutecznością, a kibice, zgromadzeni w hali w Sierakowie, mogli liczyć na miłą niespodziankę.

Z upływem czasu goście odrabiali straty. Przede wszystkim pewniej prezentowali się w ataku. Z kolei po rzutach miejscowych piłka nie znajdowała drogi do kosza. Przyjezdni na prowadzenie wyszli dopiero w 37. minucie i nie oddali go już do końca meczu.

Rawiczanie zanototowali 14. porażkę w sezonie. Goście z kolei odnieśli 13 zwycięstwo.

RKKS Rawia Rawag Rawicz - BC Obra Kościan 75:84
Kwarty: 25:17, 22:26, 14:21, 14:20
Punkty dla gospodarzy: Muskała - 12, Maciołek - 23, Rodak - 6,  Olejniczak - 2, Zając - 6, Wacyra - 0, Wiśniewski - 12, Kurkowiak - 4, Styła - 8, Popiel - 0, Staśkowiak - 2