Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020

Zgłosił szwagra na policję. Sam został aresztowany

› Aktualności miesiąc temu    24.01.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A

RAWICZ. 28-latek twierdził, że jego szwagier jest agresywny, o czym powiadomił mundurowych. Ostatecznie sam trafił na ławę oskarżonych za znieważenie funkcjonariusza policji.

Policjanci z rewiru dzielnicowych (w sierpniu minionego roku) zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie miasta. Zgłaszający - 28-letni Przemysław K. (mieszkaniec gminy Wąsosz) - twierdził, że musiał opuścić dom swojej siostry, bo szwagier zachowywał się wobec niego agresywnie.

Zeznania się nie zgadzały
Na miejscu zastano rzekomego napastnika. Z jego relacji wynikało, że przebieg zdarzeń był jednak zupełnie inny. Jak wyjaśniał policjantom, szwagier przyszedł do niego napić się wódki. W pewnym momencie 46-latek poinformował go, że ma już dość, nie będzie już spożywał alkoholu, a zawartość szklanki wylał na podłogę.

Wtedy to Przemysław K. miał się wkurzyć i zadzwonić na policję. Funkcjonariusze stwierdzili, że od 46-latka czuć było alkohol, ale zachowywał się spokojnie i wcale nie był agresywny.

To zgłaszający podczas rozmowy z policjantami wpadł w szał. Zaczął wyzywać jednego z dzielnicowych, grozić mu pobiciem. Jakby tego było mało - opluł go i kopnął w nogę. Został więc zakuty w kajdanki i zabrany do komendy.

Chciał tylko sprawdzić
28-latka poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wykazało ono 2,5 promila. W komendzie mężczyzna przyznał, że nigdy nie był w takiej sytuacji i chciał sprawdzić... jak wygląda atak na policjanta.

Gdy się uspokoił, został wypuszczony do domu. Usłyszał jednak zarzut znieważenia funkcjonariusza. Za użycie w kierunku policjanta słów powszechnie uznanych za wulgarne i obelżywe, opluwanie go i kopnięcie, czyli naruszenie jego nietykalności osobistej, a także stosowanie gróźb pobicia 28-latek trafił przed sąd.

Przyznał się do zarzucanych mu czynów i chciał dobrowolnie poddać karze. Wyrok zapadł w grudniu minionego roku. Mieszkaniec gminy Wąsosz został uznany winnym i skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Przez cały ten czas będzie znajdował się pod nadzorem kuratora. Musi też zapłacić policjantowi nawiązkę w wysokości 1 tys. zł.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ksiądz
miesiąc temu ocena: 67%  4
Ale ściema, było inaczej tylko baliście się "szwagra"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz
29 dni temu ocena: 100%  3
Hahahahahahaha
~ HADZIAJE
miesiąc temu ocena: 56%  2
Eeeee TO JAKIEŚ DGRy WYNAJĘŁY MIESZKANIE W RAWICZU i ZACZĘLI ZACHOWYWAĆ SIĘ JAK TYPOWE KARGULE ZZA BUGA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uwe
miesiąc temu ocena: 21%  1
No ,ale ta twoja na mieście już wszystkim mówi o tym ,że jesteś obrzezany. Długo już ci kręci rogi??