Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Zjawisko artystyczne, projekt czy przygoda życia? "Koniugacja" świętuje jubileusz

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi 7 miesięcy temu    10.10.2018
Dawid Bela
komentarzy 1 ocen 5 / 60%
A A A
 fot. archiwum

Stowarzyszenie muzyczne "Koniugacja" ma już 40 lat. Z tej okazji artyści wystąpią na deskach rawickiego Domu Kultury.

- Serdecznie zapraszamy na uroczyste świętowanie 40-lecia Koniugacji. Jubileuszowy koncert, goście, niespodzianki. Szczególnie zapraszamy wszystkich aktorów, wokalistów, recytatorów i inne osoby które przez te 40 lat współtworzyły Koniugację - czytamy w zaproszeniu na wydarzenie.

Założycielem i opiekunem zespołu jest Marian Przybył. - W rawickim I Liceum Ogólnokształcącym przez wiele lat prowadził teatr, zespoły muzyczne, grupy wokalne czy recytatorów zdobywających nagrody na ogólnopolskich przeglądach. Wtedy narodziła się KONIUGACJA - jako nazwa dla twórczości i poszukiwań artystycznych uczniów Mariana Przybyła. Po latach, dzięki kontaktom internetowym Jego wychowankowie z różnych roczników spotkali się i okazało się, że łączy ich wspólna wrażliwość i pasja tworzenia. W 2011 roku nowy, odrodzony skład KONIUGACJI zorganizował swojemu mistrzowi benefis, który w Domu Kultury w Rawiczu obejrzało prawie 500 osób. W tym samym roku powstało stowarzyszenie: „Ruch Artystyczny KONIUGACJA”. W roku 2013 Koniugacja obchodziła 35-lecie swojej działalności. W roku 2014 odbyła się premiera spektaklu muzycznego “Senna Materia”. W kolejnych latach dokonano nagrań studyjnych utworów Koniugacji, wyemitowany został pierwszy teledysk. Koniugacja jest też współorganizatorem festiwalu piosenki autorskiej Koniugacje, którego pierwsza edycja odbyła się w 2017 r. - informuje stowarzyszenie.

Impreza odbędzie się 17 listopada. Początek o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ masza
7 miesięcy temu ocena: 80%  1
Gratulacje. Brawo, brawo, brawo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A