Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zmarł Julian Deka, zasłużony strażak

› Aktualności 3 miesiące temu    12.08.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

10 sierpnia zmarł Julian Deka, aktywny i zasłużony strażak z jednostki OSP Jutrosin. Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany, m.in. Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

Julian Deka urodził się 26 sierpnia 1933 roku w miejscowości Górowo. W szeregi OSP Jutrosin wstąpił w roku 1949. Jako młody strażak wykazywał dużą aktywność i zaangażowanie w działalność swojej jednostki. 

6 grudnia 1979 roku Julian Deka został naczelnikiem jutrosińskiej jednostki. Był nim aż do 20 lutego 2004 roku.

- Druh Julian w niczym nie ustępował młodszym kolegom - strażakom, zwłaszcza podczas wyjazdów do akcji ratowniczej. Zawsze był jednym z pierwszych gotowych do wyjazdu, aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi - wspomina jeden z ochotników. Szczególną satysfakcję dawała mu praca z młodzieżą, za którą otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa (15 maja 1985 roku).

- Był osobą i wzorem do naśladowania przez młodsze pokolenie - podkreślają strażacy. Od lutego 2010 roku był honorowym członkiem jutrosińskiej jednostki. Podczas obchodów 100-lecia OSP w Jutrosinie w 2011 roku został odznaczony Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza. Jest on nadawany za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz ochotniczych straży pożarnych.

Pogrzeb Juliana Deki odbędzie się w środę (14 sierpnia o godz. 11.00). 

Jutrosińscy strażacy w niedzielę w samo południe uczcili pamięć zmarłego druha - ZOBACZ WIDEO.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!