Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Zmiany na poligonie. Wiemy, czego chcą rawiczanie

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    7.06.2019
Anna Siecla
komentarzy 26 ocen 15 / 20%
A A A
 fot. archiwum portalu

Mieszkańcy, którzy wypełnili gminą ankietę chcą czystszej wody, ścieżek do spacerów oraz miejsc, gdzie można grillować.

Pomysłami na to, jak powinien zmienić się poligon, mieszkańcy mogli podzielić się w ankiecie, która była dostępna na stronach internetowych Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz urzędu miasta. Władze gminy chciały sprawdzić, na ile koncepcja zagospodarowania poligonu, przygotowana przez profesora Filipa Asta, jest zbieżna z oczekiwaniami rawiczan.

Koncepcja
Według niej, na poligonie m.in. mogłyby się znaleźć baseny ze zjeżdżalnią, kręgielnia, amfiteatr, ścianka wspinaczkowa, promenada spacerowa czy kawiarnia z wypożyczalnią sprzętu. - Chciałbym zaznaczyć, że jest to na razie zaproszenie do dyskusji, to nie jest wiążące, to raczej zbiór pomysłów - mówił Filip Ast w styczniu na spotkaniu z rawiczanami w sali sesyjnej urzędu. Opowiadając o swoich ideach wspierał się wyświetlonymi wizualizacjami.

Wyniki
- Z ankiet wynika, że mieszkańcy są zainteresowani tym, co dzieje się w mieście i na tym terenie - zaznaczył burmistrz Grzegorz Kubik. - Tym bardziej, że chętnie rozwijali swoje uwagi i spostrzeżenia. Wyniki potwierdzają kierunek, który obraliśmy, czyli żeby to miejsce służyło przede wszystkim do aktywnego wypoczynku, żeby utrzymać jego funkcję rekreacyjną, by stworzyć tereny piknikowe, gastronomiczne, lepiej zagospodarować plaże - wyliczał. Ankiety, jak przekazał na konferencji prasowej dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu, zostały przeanalizowane. Wypełniono 294 kwestionariusze.

- 87% odpowiadających chciałoby, aby ten teren był przeznaczony pod rekreację. Kolejne odpowiedzi to m.in.: odpoczynek, spacerowanie, zabawy oraz sport. W związku z tymi odpowiedziami istotne jest wybudowanie ścieżek pieszo-rowerowych, które, jeśli się uda, będziemy chcieli w pierwszej kolejności zrobić - opisuje Maciej Szymkowiak.

Dopowiada, że z ankiet wyraźnie wynika, że mieszkańcy chcieliby na tym terenie m.in.: obszary piknikowe, miejsca do grillowania, plac zabaw oraz kawiarnię z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Ostatnie pytanie w ankiecie było opisowe, a respondenci wypowiadali się na temat najważniejszych problemów do rozwiązania. Mieszkańcy sygnalizowali przede wszystkim kłopoty z jakością wody, czystością na poligonie oraz brakiem infrastruktury służącej do odpoczynku.

Pierwsze kroki
Kiedy teren w Sierakowie zacznie zmieniać oblicze? Na razie są prowadzone badania hydrologiczne. - Badania prowadzi firma z Poznania. Pełen raport zostanie przedstawiony i wtedy nakreślimy, co możemy zrobić w korelacji z koncepcją, którą posiadamy. Myślę, że jest to kwestia 3-4 tygodni, abyśmy mogli mieć pełną analizę, jeśli chodzi o badania hydrologiczne - przekazał Szymkowiak.

To, co wiadomo na pewno to, że w tym roku ma zostać wybudowana strzelnica. Burmistrz Grzegorz Kubik dodaje, że gmina będzie starała się szukać partnera do dofinansowania zmian na poligonie, np. restauracji czy hotelu, w ramach partnerstwa publiczno prywatnego. Na ostatniej sesji rada wyraziła zgodę na podjęcie działań zmierzających do przygotowania realizacji m.in. tego zadania.

70% ankietowanych - uznało, że podoba im się wstępna koncepcja stworzona przez prof. Asta.

+ 3 głosów: 15 (20%) 12 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Plebs
3 miesiące temu ocena: 100%  26
Największy syf na poligonie robią ludzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Plebs
3 miesiące temu 25
100% racji !! i dlatego ci ludzie ( co to robią syf ) wybierają sobie ludzi, co to chcą być wybrani i obiecują złote góry, i którym płacą duże pieniądze ze swoich pieniędzy, po to aby ci ludzie robili porządek dla tych ludzi co to robią syf, aby ci ludzie mieli gdzie się bawić. Poniał, ju andersten, kapejszyn ?
~ Niestety
3 miesiące temu ocena: 100%  24
Niestety. Wszędzie gdzie chcesz zarobić i wpuszczasz ludzi to ludzie robią tzw. syf. Tak było, jest i będzie. Zadaniem ludzi Odpowiedzialnych za taki teren jest dbanie o czystość, bezpieczeństwo. Na tym polega profesjonalizm. Można się obrażać na ludzi, ale to do niczego dobrego nie prowadzi. Alternatywą jest ogrodzenie wszystkiego drutem kolczastym i zakaz wstępu. Wtedy będzie muzeum i porządek ;)
~ Miś Ankieter
3 miesiące temu ocena: 100%  23
70% ankietowanych to ci co na fejsbuku łałają i ochają jak to nam Rawicz pięknieje. Niestety jest to doś aktywna i agresywna grupa ludzi SILNIE powiązana polityką, bezguściem i ..........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobranoc
3 miesiące temu ocena: 100%  22
Proponuję zrobić nową ankietę o tym co chce społeczeństwo. Będę głosował za: 1/ likwidacją szlabanów przed UMiGm jako przeszkody nie do pokonania dla starszych ludzi w samochodzie. Petentów w samochodach podrzucono innym 2/ wybudowaniem objazdu z prawdziwego zdarzenia do Masłowa , bo to co jest teraz to kpina. 3/ Załataniem tych cholernych dziur w jezdni , szczególnie koło b. jednostki wojskowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Racja
3 miesiące temu ocena: 100%  21
Bo te szlabany oddzielają władzę od suwerena i pozwalają jej- tej władzy, lepiej wypełniać obowiązki. A co plebs będzie nam na parkingu przed urzędem złomy ustawiał.
~ Racja
3 miesiące temu ocena: 100%  20
Racja, szlabany są denerwujące. A miał być "Rawicz zawsze otwarty", a jest oszlabaniony
~ GRYL RAWICKI
3 miesiące temu ocena: 100%  19
Miejsc gdzie można grilować !!! to jest podstawowe życzenie narodu rawickiego. Jak niewiele ludziom potrzeba żeby się cieszyć i głosować na czarodziei z krainy Ozz. Grilować można wszędzie, byle zachować dobrosąsiedzkie obyczaje. Jakiś fantasta pod wpływem chwili i za grube pieniądze wyrysował swoje pijane wizje na papierku, a społeczeństwo myśli że tak będzie. Kibli w mieście nie ma a wam się SIERAKOWOLAND marzy. Ciekawe co na to sołtys Sierakowa ? Będzie znany !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przerost ambicji nad treścią
3 miesiące temu ocena: 100%  18
Nie róbcie sztucznych kosztów! Po co komu na kąpielisku kręgielnia, amfiteatr, ścianka wspinaczkowa? Projekt pochlonie sztucznie wymuszone miliony a zbiornik zostanie praktycznie bez zmian. Poszedłbym raczej w stronę tego co jest w Żmigrodzie albo jeszcze lepiej wygladającego basenu w malutkiej Górze. W sezonie nie ma tam miejsca żeby ręcznik rozłożyć... polecam wygooglować BASEN GÓRA!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Właśnie
3 miesiące temu ocena: 100%  17
Przede wszystkim czystsza woda, uporządkowany, czysty teren, pozbawiony nieczystości. Jak to zapewnimy, to można się silić na amfiteatry i kręgielnie. To chyba logiczne?
~ Tak dla porządnego basenu
3 miesiące temu ocena: 100%  16
Zauważyć należy tendencję budowy sztucznych kąpielisk nad naturalnymi zbiornikami wodnymi. Przyczyną jest coraz większe zanieczyszczenie jezior i rzek. A nasz Czaruś dalej brnie i czaruje w zaparte na siłę chce dla plebsu budować park rozrywki nad śmierdzącą sadzawką w towarzystwie smrodliwych zakładów przemysłu świńskiego
~ Alfonso
3 miesiące temu ocena: 95%  15
Qrwa co tam w tym mule można zrobić. Dobre miejsce na śmietnisko .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie alfons
3 miesiące temu ocena: 33%  14
to zbiorniki ktore mimo wieku około 20 lat mułu nie maja praktycznie wcale bo podłożem jest piasek i margiel... co najwyzej jest osad z roslin i to znikomy
~ Tak Jest!
3 miesiące temu ocena: 100%  13
Niestety, mułu tam jest wiele. Trzeba by najpierw wybrać ten szlam!
~ Herrera
3 miesiące temu ocena: 94%  12
Masz rację. To jest dobre miejsce na odstojniki wód poubojowych z ubojni ŚWINEXU. Czy wy ludzie nie widzicie o co chodzi w Rawiczu. O jakiej czystej wodzie mówimy w przypadku tej sadzawki. Czy już zapomnieliście co tam kiedyś było?
~ ☺☺☺
3 miesiące temu ocena: 100%  11
woda na poligonie strasznie brudna . ja nie wiem jak można się w takim smrodzie kapac . mogli by to oczyścić ☺
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)))
3 miesiące temu ocena: 100%  10
woda według sanepidu jest najczystsza w okolicach ........................ we waniie masz gorsza
~ Tom
3 miesiące temu 9
i wszystko w temacie
~ Bąbel
3 miesiące temu ocena: 94%  8
A co z dwoma pozostałymi stawami? Brud, smród i ubóstwo. PZW dzierżawi stawy i jak tam wygląda? Wszystko zarośnięte, trawa po pas. Wędkarstwo to też sport. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lelum polelum
3 miesiące temu ocena: 25%  7
Popieram zrobić renowacje zanim jeszcze chęci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ///
3 miesiące temu 6
babel .................... pzw nie bedzie znbierac smieci po cho cho cho ..... całęgo miasta bo pszy .............sie boja tam wyjsc i skarcic za palenie opon naprzykłąd ........................
~ Tak sobie
3 miesiące temu ocena: 88%  5
Renowacje to robi się starym samochodom a nie terenom zielonym.
~ Rafal
3 miesiące temu ocena: 50%  4
Zostawić jak jest bo jest w miarę naturalnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafal
3 miesiące temu ocena: 42%  3
Zostawić jak jest bo jest w miarę naturalnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Praktyk, a nie picer samorządowy.
3 miesiące temu ocena: 90%  2
Zrobiło się ciepło to wraca temat kąpieliska i basenu. Nie wiem po co brnąć w gó...no. Co by tam nie zrobił to woda i tak syf będzie, bo to zwykła kałuża jest. Wybudujcie porządny park wodny, zamiast świńskiej ubojni, przyjadą z okolic to i jeszcze zarobicie. Co to za teren rekreacyjny gdzie w sąsiedztwie powstanie ubojnia świń.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
3 miesiące temu ocena: 98%  1
Ludzie dajcie spokój, nie ma kto posprzątać, trawy wysiec, psich gówien posprzątać i śmieci po Patolach pijących na łowisku. takie coś pochłonie majątek. Nie zrobicie tego porządnie, znów będzie PUDROWANY GRUZ za cenę z D.U.P.Y
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji