Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zmiany w pakosławskich przedszkolach

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    28.02.2011
Beata Frąckowiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pakosławscy radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest gmina Pakosław. Wejdzie ona w życie 1 września 2011 roku. \r\n

\r\n

- Nasze przedszkola świadczą bezpłatne usługi w zakresie nauczania, wychowania i opieki, w godzinach od 8.00 do 13.00. Poza tymi godzinami wspomniane świadczenia i usługi realizowane będą odpłatnie – mówi Antoni Sędłak. Obejmować one będą m.in. fachową opiekę pedagogiczną, rozwijanie zdolności twórczych dzieci, organizowanie zajęć sportowych i imprez okolicznościowych, prowadzenie zajęć relaksacyjno-wyciszających, zapewnienie bezpieczeństwa i opieki podczas pobytu dzieci w przedszkolu w czasie zajęć terapeutycznych i profilaktycznych z udziałem logopedy, nauczyciela gimnastyki korekcyjnej i innych specjalistów, zajęć z religii z udziałem nauczyciela katechety czy też zajęć dodatkowych organizowanych na wniosek rodziców. Odpłatność rodziców czy opiekunów prawnych dziecka wynosić będzie 2 zł 70 gr za każdą rozpoczętą godzinę realizowanych z dzieckiem świadczeń. Opłata ta nie obejmuje kosztów wyżywienia oraz kosztów zajęć dodatkowych. Komisja kultury, oświaty, zdrowia, spraw socjalnych oraz porządku publicznego Rady Gminy w Pakosławiu zaproponowała, by przedszkola były czynne od godziny 6.30 do 15.30. - Na naszej komisji zgłosiliśmy wniosek, by przedszkola były czynne nawet do 16.30, jeżeli do tej godziny będzie więcej niż pięcioro dzieci. Jednak wielu rodziców pracuje dłużej niż do 15.00, albo też dalej i nie zdążą dojechać do przedszkola do tej 15.30 – przypomniał Aleksander Naglik, przewodniczący komisji rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska. Podczas głosowania od podjęcia decyzji wstrzymał się radny Marek Możejko z Golejewka.

\r\n

(HD)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!