Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Zmiany w ruchu przy wydziale komunikacji pod koniec roku

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    6.07.2016
Karol Pospiech
komentarzy 4 ocen 15 / 87%
A A A
Ruch dwukierunkowy na odcinku od parkingu przy starostwie do Pomnika Żołnierza Polskiego najwcześniej będzie mógł zostać wprowadzony w czwartym kwartale tego rokuRuch dwukierunkowy na odcinku od parkingu przy starostwie do Pomnika Żołnierza Polskiego najwcześniej będzie mógł zostać wprowadzony w czwartym kwartale tego roku fot. K. Pospiech

- Wielokrotnie padały prośby, aby udrożnić ruch od Pomnika Żołnierza w lewo, do parkingu przy starostwie. Ponawiam prośbę, aby sytuację tam unormować - zwrócił się do burmistrza Grzegorza Kubika na jednej z ostatnich sesji radny Marek Heinze.

W ubiegłym roku zlikwidowano płatny parking przy Wydziale Komunikacji i Dróg. Przy tej okazji burmistrz zapowiadał zmiany w ruchu tak, aby do bezpłatnego już parkingu można było dojechać od strony Pomnika Żołnierza Polskiego. Do tej pory zmian nie wprowadzono, ale włodarz podkreśla, że projekt został opracowany. - Uwagi do niego wprowadziła komisja, działająca w imieniu starosty. Ze względu na te poprawki w opracowaniu, projekt nie został jeszcze zatwierdzony - zaznacza Grzegorz Kubik.

R E K L A M A

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, komisja zleciła uwzględnienie w projekcie: drogi wjazdowej i wyjazdowej na teren parkingu oraz odpowiednie jej oznakowanie, a także zaprojektowanie dodatkowego wjazdu od ul. Wały Kościuszki (przy ustawionym kontenerze). Poza tym, komisja zawnioskowała o zmianę oznakowania na skrzyżowaniu ul. Średniej i Wały Kościuszki: likwidację znaku „ustąp pierwszeństwa” i „nakaz jazdy w lewo”, a ustawienie znaku „STOP”.

Na jakim etapie jest dostosowywanie projektu do uwag komisji?

Aktualnie w opracowaniu jest projekt na wykonanie drugiego zjazdu na parking. Po uzyskaniu zgody konserwatora zostanie złożone w Starostwie Powiatowym w Rawiczu zgłoszenie na wykonanie drugiego zjazdu. W trakcie oczekiwania na możliwość rozpoczęcia robót opracowane zostaną zmiany w oznakowaniu zalecone przez komisję - podkreśla Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

R E K L A M A
+ 13 głosów: 15 (87%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kazik
ponad rok temu ocena: 50%  6
Fajna sprawa . Popieram pomysl :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iza
ponad rok temu ocena: 38%  5
po co wam ta zmiana w tylkach chyba z braku innego zajecie sie wam przewraca.niema wazniejszych spraw w miescie ??zal mi was
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hehe
ponad rok temu ocena: 40%  4
mi zal ciebie, pewnie auta nie posiadasz to sapiesz
~ Janusz
ponad rok temu ocena: 81%  3
Urzędasy potrzebują roku na tak proste rozwiązanie szok a my tym LENIOM płacimy nie male pensje !!!!!!!!!! Pogonić to towarzystwo bo siedzą iorganizują sobie pracę tak aby mieć co robić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Angla
ponad rok temu ocena: 40%  2
No już ty napłacisz ludziom sam pewnie leniem jesteś i innych tak nie nazywaj.Pewnie podatków i tak nie płacisz..Uważam za zbędny wjazd od strony Kościuszki ,ponieważ parking się przyjął i odciąża uliczki z tej okolicy obecnie ale jeśli jeszcze od pomnika zostanie uruchomiony wjazd to znależć tam miejsce będzie bardzo trudno..Mieszkańcow tych uliczek nie chcą zmian a ten radny tu nie mieszka i nie zna problemu . .
R E K L A M A
R E K L A M A