Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Została potrącona - teraz apeluje o ostrożność

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    5.10.2016
Anna Chwiłkowska
komentarzy 2 ocen 6 / 83%
A A A
Miejsce, w którym doszło do potrąceniaMiejsce, w którym doszło do potrącenia fot. H.Dmyterko

Kobieta, jadąca rowerem z dzieckiem, została potrącona przez auto wyjeżdżające ze stacji paliw przy ul. Dubińskiej w Pakosławiu. Rowerzystka straciła panowanie i wraz z dzieckiem wylądowała w trawie. Kierowca nie udzielił jej pomocy, tylko odjechał. Na szczęście, nic się nie stało, ale to nie pierwsze takie zdarzenie w tej części miejscowości.

R E K L A M A

- Mi nie chodzi o ukaranie tej pani (kierowcy samochodu, który potrącił rowerzystkę - przyp.red.), ani nie zamierzam jej szukać. Chcę tylko wystosować prośbę do osób będących na terenie „geesów”, by - wyjeżdżając - byli ostrożni i zwracali uwagę, że tędy jeżdżą rowerzyści, dzieci do szkoły - mówi poszkodowana rowerzystka. 

Miejsce, o którym wspomina rowerzystka, znajduje się przy ul. Dubińskiej w Pakosławiu. Samochody wyjeżdżające z pobliskiej stacji paliw, aby włączyć się do ruchu, muszą „przeciąć” ścieżkę pieszo-rowerową i wtedy najczęściej dochodzi do sytuacji niebezpiecznych.

Jak zaznacza asp. sztab. Beata Jarczewska, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu, wyjazd z obiektu jest dobrze oznakowany.

- Jest tam postawiony znak „STOP”, który informuje kierowców, że należy się zatrzymać w widocznym i bezpiecznym miejscu, aby możliwe było ustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdom, czy osobom znajdującym się w ruchu - tłumaczy rzecznik prasowy. 

Ponadto kluczowe dla bezpieczeństwa wydaje się zrozumienie, że auto - wyjeżdżające ze stacji paliw - włącza się do ruchu.

- Oznacza to, że kierowca musi ustąpić pierwszeństwo osobom poruszającym się ścieżką pieszo-rowerową, a następnie ponownie musi również „przepuścić” pojazdy na drodze. Czyli w praktyce, wymagane jest dwukrotne zatrzymanie. Pieszy czy rowerzysta może się swobodnie poruszać w tym miejscu - twierdzi policjantka.

Jak wynika z tłumaczenia fachowców ruchu drogowego, aby na ul. Dubińskiej nie doszło do tragedii, niezbędne jest przestrzeganie przepisów przez kierowców samochodu.

- W moim wypadku skończyło się na siniakach i zadrapaniach, ale apeluję o ostrożność w tym miejscu - mówi mieszkanka Pakosławia.

R E K L A M A
+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ KOLEGA
ponad rok temu 2
W Bojanowie zostałem potrącony POLICJI dostarczyłem dane sprawcy a POLICJA nawet nie była u niego pewnie to koledzy, lepiej na kawe do MARKOWSKIEGO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktos
ponad rok temu ocena: 100%  1
W Niemczech jak by nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście to miał by bardzo dobrze przestanę :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A