Zwycięstwo i porażka na starcie

Zwycięstwo i porażka na starcie - Zdjęcie główne

W pierwszej kolejce miejskogórecka Sparta pojechała na teren beniaminka do Kurzej Góry. Rywal-Ewmar nie postawił zawodnikom Waresiaka zbyt wysokich warunków. Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Pernak, który wykorzystał rzut karny. W 18. minucie na 0:2 podwyższył nowy nabytek spartan - Miłosz Kaczmarek. Jeszcze przed przerwą Sparta zadała trzeci cios, a tym razem bramkę strzelił Michał Adamiak. Po zmianie stron gola kontaktowego strzelili miejscowi, ale jak się później okazało, to było wszystko na co było stać tego dnia Rywal-Ewmar. W 87. minucie wynik spotkania na 1:4 ustalił inny nowy nabytek Sparty - Grzegorz Plawgo. Tym samym Sparta odniosła efektowne zwycięstwo w pierwszej kolejce.

Podczas 2. serii gier spartanie na własnym stadionie podejmowali Zjednoczonych Pudliszki. Świetnie mecz ułożył się dla przyjezdnych, ponieważ już w 3. minucie gola dla Zjednoczonych zdobył były zawodnik Sparty - Przemysław Kaczmarek. Dwie minuty później zagapienie gości wykorzystał Edwin Marchewka i po pięciu minutach było 1:1. Kilkanaście minut później dał o sobie znać najlepszy strzelec Zjednoczonych - Remigiusz Jerszyński. Snajper z Pudliszek Kacpra Tomkiewicza pokonał w 24. i 30. minucie i na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 1:3. Po zmianie stron gospodarze starali się złapać kontakt, ale długo pozostawali nieskuteczni. Miejscowa defensywa radziła sobie lepiej niż w pierwszej części i na niewiele pozwalała gościom. Gola, który jak się później okazało ustalił wynik spotkania, w 74. minucie strzelił Łukasz Dytko. Rezultat 2:3 utrzymał się do samego końca. Następny mecz ligowy spartanie zagrają na wyjeździe. W sobotę o 17.00 zmierzą się z Rydzyniakiem.

Sparta Miejska Górka - Zjednoczeni Pudliszki 2:3 (1:3)

1:1 - Edwin Marchewka (5'), 2:3 - Łukasz Dytko (74')

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Marcin Hądzlik, Mariusz Niedźwiedź, Krystian Wierzyk, Grzegorz Plawgo (84'Jakub Żyto), Miłosz Kaczmarek (60'Łukasz Dytko), Mateusz Pernak, Michał Adamiak, Edwin Marchewka (46'Michał Łysiak), Damian Gmerek (46'Kacper Subera), Zbigniew Rak