Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
 • Ostatnie

 • Komentowane

  7 14 30 dni
 • Oceniane

  7 14 30 dni
 • Czytane

  7 14 30 dni
 • Komentarze

Pozostałe aktualności

Drzewo uszkodziło auto, zerwany dach, brak prądu. Strażacy w akcji

Drzewo uszkodziło auto, zerwany...

komentarzy1  Aktualności › red. Dawid Bela
Po przejściu burzy z obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem strażacy odnotowali trzy interwencje. - W Bojanowie na auto spadło drzewo. Obecnie strażacy pracują w Góreczkach Wielkich - tam z budynku zostało zerwane poszycie dachowe - informuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu. Dodaje, że wpłynęło także trzecie zgłoszenie, związane z uszkodzonym dachem na budynku przy ul. Drzymały w Bojanowie. Jak informuje Enea Operator, w gminie Bojanowo w miejscowościach: Zaborowice, Giżyn, Szemzdrowo, Sułów Mały, Parłowice i Czechnów prądu może nie być do godz. 22.30.
Zakaz "Hallelujach" na ślubach? Na mszy wyłącznie muzyka liturgiczna

Zakaz "Hallelujach" na ślubach?...

komentarzy11  Aktualności › red. Grzegorz Heluszka
Być może już wkrótce podczas mszy w Kościele Katolickim, na ślubach, komuniach czy mszach dla młodzieży nie będzie można śpiewać piosenek, nawet religijnych, grać na gitarze, akordeonie czy keyboardzie. Jako pierwszy w Polsce takie zarządzenie wydał niedawno Metropolita Lubelski, abp. Stanisław Budzik. Nakazuje on, aby podczas obrządków religijnych wykonywano wyłącznie utwory liturgiczne, czyli skomponowane i wykonywane według reguł ustanowionych przez władze kościelne, - Wspólnota wiernych ma prawo, aby zwłaszcza w celebracji niedzielnej stale była wykonywana odpowiednia i prawdziwa muzyka święta, a także, by słowa pieśni podczas...
[WR] Ciągniki używane. Dlaczego warto się na nie decydować?

[WR] Ciągniki używane. Dlaczego...

 Rolnictwo › red. Łukasz Tyrakowski
Rolnicy zdecydowanie częściej wybierają traktory z rynku wtórnego. Wpływ na to ma przede wszystkim cena, ale nie tylko. Przedstawiamy opinie użytkowników i analizujemy.
Sarnovia Cup [FOTO+WIDEO]

Sarnovia Cup [FOTO+WIDEO]

galeria zdjęć  Sport i rekreacja › red. Dawid Bela
Sześć ekip z roczników 2009 i 2010 przystąpiło wczoraj do zmagań w hali sarnowskiej podstawówki. Wyników nie zapisywano. Zagrały zespoły z powiatu rawickiego i gostyńskiego. Były to: KA 4 resPect, składający się wyłącznie z dziewcząt, a także Akademia Piłkarska Młoda Rawia, Wisła Borek Wielkopolski, Sparta Miejska Górka i dwie drużyny Sarnowianki. Wszystkie ekipy zostały na koniec nagrodzone pamiątkowymi statuetkami, a zawodnicy - medalami. Wybrano najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju. Zostali nimi odpowiednio: Filip Domin i Lena Adamska. Najskuteczniejszym piłkarzem był Filip Pytiak.
Z piłkarskich boisk. Sparta zremisowała z Pelikanem, wysoka porażka Rawii [FOTO]

Z piłkarskich boisk. Sparta...

galeria zdjęć  Sport i rekreacja › red. Dawid Bela
Sobota pod znakiem futbolu i meczów towarzyskich drużyn z powiatu rawickiego. Sparta Miejska Górka rywalizowała z Pelikanem Dębno Polskie. Rawia Rawag grała z juniorami starszymi Lecha Poznań w Popowie. Sarnowianka udała się do Góry na spotkanie z miejscową Pogonią. Awdaniec zmierzył się z Ruchem Bojanowo. Cztery bramki zobaczyli kibice, którzy przyszli na boisko boczne w Miejskiej Górce. Sparta podejmowała Pelikana Dębno Polskie. Gole dla gospodarzy zdobyli: Dawid Durczewski i Kacper Zimny. Dla przyjezdnych trafienia zanotowali Marek Bagiński i Bartosz Frąszczak. Zdjęcia z tego meczu w galerii. Juniorzy starsi Lecha Poznań zagrali...

E-wydanie gazety

  

W aktualnym numerze:

Dziś tysięczny numer numer Życia Rawicza. Jak to przeleciało?

▶️KOLEJNA PODWYŻKA ZA ŚMIECI
▶️JUTROSIN - urodziła córkę w karetce
▶️RAWICZ - rawiczanka mistrzynią
▶️PAKOSŁAW - W Monako wygrał samochód
▶️BOJANOWO - 40 ha pod przemysł i mieszkania