Dostosuj wydruk

Grzegorz Heinze wicemistrzem i brązowym medalistą

Grzegorz Heinze wicemistrzem i brązowym medalistą

Grzegorz Heinze zdobył brązowy oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym w Szwecji. W zmaganiach, które odbywały się w szwedzkim Helsingborg, startowało łącznie 975 zawodników.

Rawiczanin, podczas międzynarodowych zawodów w Skandynawii po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony. Pierwszy krążek trafił w ręce utalentowanego trójboisty w przysiadzie ze sztangą. Grzegorz Heinze uplasował się na drugiej lokacie z wynikiem 252,5 kg w IPF w kategorii junior do 105 kg. Młodego zawodnika pokonał tylko reprezentant Słowenii - Matej Skycak.

To jednak nie koniec sukcesów podczas europejskich potyczek. Trójboista z Rawicza z wynikami: 252,5 kg w siadzie, 135 kg w wyciskaniu oraz 235 kg w martwym ciągu znalazł się na trzecim miejscu podium (także w kategorii junior do 105 kg - przyp. red.).

- Jesteśmy dumni. Cieszą nas osiągnięcia naszych dzieci. Wspólnie z zapartym tchem oglądaliśmy transmisję z zawodów. Przy każdym wejściu na podest chcieliśmy dodać mu więcej siły. To wielkie emocje gdy ogląda się syna w takiej walce - mówi portalowi rawicz24 tata utalentowanego trójboisty, Marek Heinze. 

Udział i medal Grzegorza w MŚ to jego życiowa przygoda, możliwa do zrealizowania głównie dzięki wynikom w Polsce, ciężkim treningom, ale też stypendium przyznanemu przez gminę i burmistrza oraz nagrodzie starosty rawickiego. Sprzęt i strój na takie mistrzostwa muszą być odpowiednie, co wraz z podróżą jest kosztowne, ale duma z sukcesów jest bezcenna - dodaje.

autor: Weronika Skrzypczak

Źródło:

Dodano: 2019.06.12

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52