Dostosuj wydruk

Burzliwa dyskusja o wykupie mieszkań komunalnych (FOTO, FILM)

Burzliwa dyskusja o wykupie mieszkań komunalnych (FOTO, FILM)

Kilkadziesiąt osób, zainteresowanych wykupem mieszkań komunalnych, wzięło udział w spotkaniu z władzami gminy Jutrosin. - Niepotrzebnie - uważa uczestniczka spotkania. - Chyba tylko po to, żeby nas upokorzyć. W trakcie padło wiele gorzkich słów, w efekcie czego obie strony porozumienia nie znalazły. Część z uczestników, w tym radny Ireneusz Mikołajewski, wyszła zdegustowana przebiegiem debaty.

Burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak, kilka tygodni temu na posiedzeniu komisji oświaty, zdrowia, kultury i sportu sygnalizował, że stan gminnych budynków nie jest najlepszy. Wiele z nich wymaga gruntownego remontu - łącznie z wymianą okien i pokryć dachowych.

Samorządu na wyremontowanie wszystkich budynków w krótkim czasie nie stać. Wobec tego, na komisjach podjęto decyzję o sprzedaży większości lokali. Jednak na sesji sprawa przybrała zupełnie inny obrót - większość radnych nie zgodziła się na sprzedaż gminnych mieszkań.

- Jesteśmy skłonni do tego, by te lokale jednak remontować. (…) To majątek gminy, który ma wartość i o tę wartość trzeba dbać - tłumaczył decyzję radnych Lepszej Przyszłości Mariusz Grzywaczewski. Tak jak zapowiadał wówczas przewodniczący rady Fabian Małecki, spotkanie z mieszkańcami gminnych lokali zorganizowano.

Relację przedstawimy w kolejnym wydaniu Życia Rawicza.

autor: Honorata Dmyterko

Źródło:

Dodano: 2019.06.12

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52