Dostosuj wydruk

Szef Platformy Obywatelskiej z wizytą w gminie Bojanowo

Szef Platformy Obywatelskiej z wizytą w gminie Bojanowo

Szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna odwiedził gminę Bojanowo.

O godz. 13.30 w urzędzie miasta spotkał się z burmistrzem, Maciejem Dubielem. Włodarz zaznacza, że była to krótka wizyta, typowo kurtuazyjna. - Wcześniej gościliśmy polityków z innych ugrupowań, więc dlaczego nie mieliśmy spotkać się również z posłem Schetyną - zaznacza burmistrz Bojanowa.

Szef PO z magistratu udał się do Gołaszyna, gdzie przed świetlicą wiejską (władze gminy udostępniły miejsce na prośbę szefa rawickich struktur ugrupowania) odbyła się krótka konferencja z udziałem lokalnych i ogólnopolskich mediów.
Szef PO przyznał, że przed wyborami do Sejmu jeżdzi po kraju, aby spotykać się z mieszkańcami i przypominać im, jak ważny jest udział w nich. Mówił o potrzebie wzmacniania roli samorządów i poprawie ich współpracy z rządem. Poruszył także sprawę reformy edukacji i kwestię opieki zdrowotnej.

Zapytany o wprowadzone programy świadczeń społecznych deklarował, że po wygranych wyborach PO nie zamierza odbierać żadnej daniny przyznawanej kolejnym grupom społecznych przez obecny rząd PiS-u. 

Po konferencji odbyło się spotkanie z mieszkańcami, ale było ich niewielu. Dotarli głownie sympatycy PO, rawiccy i powiatowi radni i kilku sołtysów. Obecny był także poseł Mariusz Witczak i senator Marian Poślednik. Podczas wizyty nie było jednak mowy o ewentualnych kandydatach w zbliżających się wyborach do Parlamentu.

Dlaczego Schetyna odwiedził właśnie Gołaszyn? Jak się dowiedzieliśmy, przebywał w Wielkopolsce, bo obecnie znajduje się na Radzie Regionu PO w Poznaniu. Poza tym, w ostatnich wyborach do Europarlamentu - Gołaszyn był jedynym okręgiem, poza gminą Rawicz, gdzie Koalicja otrzymała największą liczbę głosów (241).

- Platforma jest obecna w całej Polsce szczególnie w mniejszych miejscowościach, by posłuchać o prawdziwych potrzebach ludzi, szczególnie by konsultować program dotyczący zdrowia i edukacji. Cieszę się, że na tej drodze znalazł się powiat rawicki, to docenienie naszej działaności i potencjału. O tym, kto będzie reprezentował PO RP w jesiennych wyborach do parlamentu zdecydują statutowe władze partii, po rekomendacji struktur lokalnych - mówi Jacek Gwizdek, szef rawickich struktur PO.


ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2019.06.24

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52