Dostosuj wydruk

Radne zorganizowały zajęcia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów

Radne zorganizowały zajęcia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów

W Bojanowie realizowany jest projekt „Ty i Ja - razem w działaniu” skierowany do opiekunów i rodziców osób z niepełnosprawnościami oraz ich podopiecznych. Można skorzystać z wsparcia prawnego, psychologicznego oraz sportowych zajęć integracyjnych.

- W swoim założeniu projekt ma charakter „wytchnieniowy”, to znaczy, że wspieramy opiekunów jednocześnie organizując zajęcia i opiekę ich podopiecznym - wyjaśnia Ewa Szczepaniak, radna rady miejskiej Bojanowie, bo to własnie z inicjatywy radnych projekt jest realizowany. Nieformalną grupę, która zajęła się tym tematem tworzą Ewa Szczepaniak (Lider), Alina Broniarz i Bogumiła Woźniak. Ich inicjatywa podjęta została następnie przez wszystkie radne Rady Miejskiej w Bojanowie, przez co udało się uzyskać dotację ze środków unijnych w wysokości 3 tys. zł.

W poniedziałek - w ramach projektu -  odbyły warsztaty psychologiczne, prowadzone przez Halinę Branicką - Śniadecką oraz pierwsze sportowe zajęcia integracyjne, prowadzone przez Macieja Ratajczaka z udziałem zawodników Klubu Sportowego MUKS SZOK.

- Przed nami, oprócz kontynuacji zajęć sportowych – warsztaty prawne, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do udziału w nich. Spotykamy się jeszcze 16 i 23 września - informuje Ewa Szczepaniak.

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2019.09.11

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52