Dostosuj wydruk

Więźniowie też modlili się przy obrazie Matki Boskiej

Więźniowie też modlili się przy obrazie Matki Boskiej

Pierwszy raz w historii peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która trwa od sierpnia 1957 roku oraz w dziejach polskiego więziennictwa, kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zawitała za więzienne mury. W Zakładzie Karnym w Rawiczu odbyła się uroczystość Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 W Rawiczu, obraz najpierw nawiedził Parafię p.w. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP. Dzień później uroczystość nawiedzenia odbyła się w Zakładzie Karnym w Rawiczu.

- Warto podkreślić wagę i wyjątkowy charakter tego wydarzenia. Pierwszy raz bowiem w bogatej historii peregrynacji Obrazu, która trwa od sierpnia 1957 roku oraz w dziejach polskiego więziennictwa, kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zawitała za więzienne mury - zaznacza kpt. Ewa Szulc, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rawiczu.

Jak relacjonuje, na dziedzińcu więzienia osadzeni - oprócz krótkiej modlitwy - mieli możliwość wysłuchania idei i kolei losu nawiedzenia, które przedstawił kustosz obrazu oraz ks. kanonik Wojciech Prostak - kapelan Zakładu Karnego i Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu.

W ramach podziękowania więźniowie wykonali płaskorzeźbę Matki Boskiej, którą wręczyli kustoszowi obrazu.
 

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2019.09.11

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52