Dostosuj wydruk

Jest inwestor zainteresowany strefą w Sierakowie

Jest inwestor zainteresowany strefą w Sierakowie

Hala logistyczno-magazynowo-produkcyjna ma zostać wybudowana w strefie inwestycyjnej Sierakowo Północ II.

Urząd Gminy na wniosek firmy Eko-Projekt wydał decyzję środowiskową w sprawie budowy obiektu. Poznańska spółka jest pośrednikiem specjalizującym się między innymi w uzyskiwaniu takich dokumentów dla swoich klientów.

W przypadku Sierakowa Eko-Projekt działa w imieniu firmy Industrial Park Development 7 z siedzibą w Warszawie, która przygotowuje grunty pod inwestycje. Jak wynika z portfolio, IPD7 uczestniczyła między innymi w procesie budowy magazynów dla Castoramy, Leroy Merlin, czy Zalando.

Decyzja środowiskowa stanowi pierwszy etap przygotowania inwestycji. Jakiego rodzaju i dla kogo ma być budowana hala w Sierakowie, Urząd Gminy nie ujawnia.
Inwestor nie złożył jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę, dlatego trudno mówić o szczegółach i konkretnych nazwach. Staramy się być dla inwestorów solidnym partnerem, dlatego jakiekolwiek informacje przekażemy w momencie, gdy będą one potwierdzone - dowiadujemy się w Centrum Informacyjnym Burmistrza.

Na początku roku  burmistrz Grzegorz Kubik wspominał o zainteresowaniu gruntami w strefie pod działalność związaną z logistyką i magazynowaniem. Wtedy jednak nie zdradził żadnych szczegółów.

Portal Rawicz24 zwrócił się do Industrial Park Development 7 z szeregiem pytań dotyczących inwestycji. Gdy uzyskamy odpowiedzi, do tematu wrócimy.

autor: Grzegorz Heluszka

Źródło:

Dodano: 2019.11.05

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52