Dostosuj wydruk

Wójt wręczył laury zasłużonym mieszkańcom (FOTO)

Wójt wręczył laury zasłużonym mieszkańcom  (FOTO)

Kółko szachowe działające przy Szkole Podstawowej w Pakosławiu, Zdzisława Ostrowska z Pakosławia i firma ARPON z Chojna to laureaci plebiscytu „Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław”.

W celu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia konkursu została powołana przez wójta gminy kapituła, która przyznała najpierw nominacje w trzech kategoriach: „organizacja społeczna” (klub, zespół, stowarzyszenie, chór, sołectwo, koło), „społecznik – filantrop” oraz „lider przedsiębiorczości” (rolnik, przedsiębiorca, instytucja). Spośród ich grona wybrano dopiero laureatów.

Ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych statuetek nastąpiło podczas Koncertu Noworocznego, który odbył się w Ośrodku Kultury Chazackiej* w Chojnie.

- W ten sposób chcemy wyróżnić ludzi aktywnych i zaangażowanych w rozwój i promocję Gminy Pakosław, których działalność i osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych - podkreśliła Halina Kusz, dyrektor OKiR-u.

Kapituła wyłoniła dodatkowo osobowości roku przyznając im nagrody specjalne wójta gminy. W tym roku otrzymali je: Mieczysława Plewa i Przemysław Waściński.

Wręczenia statuetek laureatom Konkursu „Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław” oraz nagród specjalnych wyróżnionym osobowościom roku 2019 dokonali: Piotr Skrzypek, wójt Gminy Pakosław oraz Elżbieta Łakoma, przewodnicząca Rady Gminy Pakosław.

Więcej o laureatach można będzie przeczytać w Życiu Rawicza

autor: Honorata Dmyterko

Źródło:

Dodano: 2020.01.08

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52