Dostosuj wydruk

Wiatr dał się we znaki. Kilkanaście interwencji w powiecie [AKTUALIZACJA]

Wiatr dał się we znaki. Kilkanaście interwencji w powiecie [AKTUALIZACJA]

Silne podmuchy wiatru łamią drzewa i ich konary. Do godziny 16.45 dyżurny rawickiej komendy PSP przyjął osiem zgłoszeń. 

W Dąbrówce silne podmuchy uszkodziły baner reklamowy, który zaplątał się w przewodach energetycznych. W Gołaszynie zerwana została napowietrzna linia energetyczna. - W obu przypadkach strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia i współpracowali z pracownikami pogotowia energetycznego, likwidując zagrożenie - relacjonuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy KP PSP w Rawiczu.

Na drogi: Bojanowo - Zaborowice, Bojanowo - Wydartowo Pierwsze, Rawicz - Izbice, Chojno - Dąbrowa, Sworowo-Sowy, Sikorzyn - Stwolno spadły drzewa lub ich konary. Na miejscu pracują strażacy ochotnicy.

Ostrzeżenie meteorologiczne o silnych podmuchach wiatru obowiązuje do godz. 20.00.


[AKTUALIZACJA, godz. 17.50]
W Zakrzewie i Konarzewie nie ma prądu. Doszło do awarii. Usterka powinna zostać usunięta do godziny 19.30.


[AKTUALIZACJA, godz. 18.50]
Liczba interwencji straży pożarnej wzrosła do kilkunastu. Drzewa lub konary drzew niebezpiecznie przechyliły lub przewróciły się w Chojnie oraz pomiędzy: Chojnem a Słupią Kapitulną, Dąbrówką a Konarzewem, Dąbrówką a Izbicami i w okolicy Sikorzyna.

W Rawiczu, na zaparkowane auto na ul. Dworcowej, spadło drzewo. Na szczęście, nikt nie ucierpiał, ale auto zostało uszkodzone. Dodatkowo, w Rawiczu na ul. M. Słabego zerwała się blacha na balkonie, a w Miejskiej Górce na ul. Buszy zostało zerwane poszycie dachu nad wejściem do budynku.

autor: Dawid Bela

Źródło:

Dodano: 2020.02.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52