Dostosuj wydruk

Pijany uciekał przed policją. Wcześniej wszczął awanturę

Pijany uciekał przed policją. Wcześniej wszczął awanturę

Nawet do pięciu lat więzienia grozi 34-latkowi z gminy Miejska Górka. W niedzielę, w trakcie odwiedzin dziecka, miał awanturować się. Po incydencie, odjechał. Gdy próbowali go zatrzymać funkcjonariusze stawiał opór i ubliżał im. Mężczyzna był pijany.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu rawickiego. - 34-latek zrobił awanturę swojej byłej partnerce, w czasie której ubliżał, szarpał i groził jej pozbawieniem życia - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Mężczyzna wsiadł do auta i odjechał, zanim policjanci dotarli na miejsce. Mundurowi dowiedzieli się jednak, że 34-latek mógł być pijany.

Funkcjonariusze - udając się do miejsca zamieszkania wskazanego mężczyzny - po drodze zauważyli pojazd, którym ten poruszał się. Chcieli zatrzymać kierowcę. 34-latek zaczął jednak uciekać. Udało się go ująć, kiedy zaparkował między blokami w Żołędnicy. - W czasie zatrzymania mężczyzna nie wykonywał poleceń policjantów, stawiał opór, znieważał oraz zmuszał, by odstąpili od podejmowanych czynności - mówi Beata Jarczewska. Okazało się, że mężczyzna był pijany - miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

34-latek usłyszał zarzuty. - Odpowie za groźby karalne, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz znieważenie i zmuszanie do odstąpienia od czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy - opisuje Jarczewska. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Ma zakaz zbliżania się do byłej partnerki i dozór policyjny.

autor: Dawid Bela

Źródło:

Dodano: 2020.02.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52