Dostosuj wydruk

Na S5 koło Rawicza powstaną restauracje. McDonald's?

Na S5 koło Rawicza powstaną restauracje. McDonald's?

Dwa z czterech Miejsc Obsługi Podróżnych w powiecie rawickim zmienią oblicze - Golina Wielka i Folwark. Jak informuje Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do końca bieżącego roku powstaną tam nie tylko stacje benzynowe Lotosu, ale i restauracje.

Budowa infrastruktury na MOP-ach ma ruszyć latem.
- Obecnie trwają prace projektowe. Prace budowlane powinny rozpocząć się przed wakacjami - przyznaje Anna Michałowska z działu komunikacji zewnętrznej Grupy Lotos S.A.
Już wiadomo, że prace mają potrwać do czwartego kwartału bieżącego roku. Powstaną stacje benzynowe firmy Lotos.
 - Na obu MOP-ach dostępna będzie zarówno oferta gastronomiczna Cafe Punkt, jak również oferta paliw premium LOTOS Dynamic - dodaje Anna Michałowska.

Wejdzie znana sieć?
Dodatkowo, na MOP-ach zostaną wybudowane restauracje. Których firm? Przedstawicielka firmy Lotos nie precyzuje. Wiele jednak wskazuje, że będą to bary szybkiej obsługi, których do tej pory nie było na terenie naszego powiatu.

Przy autostradach lub drogach ekspresowych w Polsce najczęściej można spotkać restauracje znanych, międzynarodowych firm. Wśród nich są: McDonald's, KFC (m.in. na MOP-ie Morzęcino w gminie Żmigród) czy Burger King.

Skontaktowaliśmy się z firmą McDonald's.
Na początku 2019 roku Dominik Szulowski twierdził, że: - Rawicz jest na liście miast, które bierzemy pod uwagę, planując rozwój sieci.

Czy zatem to restauracje tej firmy pojawią się na MOP-ie Golina Wielka i Folwark?
- Na tę chwilę możemy jedynie potwierdzić, że województwo wielkopolskie jest na liście lokalizacji, które bierzemy pod uwagę, planując rozwój sieci. Jednak jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnej miejscowości czy datach - odpisała w piątek w e-mailu do redakcji „Życia” Patrycja Pazio z firmy McDonald's.

autor: Dawid Bela

Źródło:

Dodano: 2020.02.11

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52