Dostosuj wydruk

Rawiccy nauczyciele podnosili kwalifikacje w Hiszpanii [FOTO]

Rawiccy nauczyciele podnosili kwalifikacje w Hiszpanii [FOTO]

Sześcioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu było w hiszpańskim mieście Linares, aby obserwować pracę szkoły uczącej dwujęzycznie.

Każdego dnia nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach klas I - VI i przyglądania się, jak wygląda nauczanie dwujęzyczne na konkretnych zajęciach, np. przyrody, fizyki czy edukacji wczesnoszkolnej. Zostali również zaproszeni na uroczystość przyznawania dyplomów dla uczniów wyróżniających się w sporcie, nauce i działaniach społecznych.

Rawiczanie zostali bardzo ciepło przyjęci przez naczelnika wydziału edukacji, który opowiedział o Linares i zaprosił do zwiedzenia miasta. Nauczyciele odwiedzili muzeum przedstawiające historię miasta. Linares z małej miejscowości stało się dość dużym miastem dzięki rozwojowi górnictwa (rudy srebra i ołowiu). Dziś po górnictwie zostały tylko symbole miasta.

Ciekawostką jest fakt, że w tej miejscowości urodził się Andres Segovia, gitarzysta i mistrz gitary klasycznej. Rawiccy nauczyciele nawiązali kontakt z tamtejszymi pedagogami i wykorzystają znajomość do kontaktów online swoich uczniów z ich rówieśnikami z Linares.

Wyjazd ten był możliwy dzięki realizowanemu przez SP4 projektowi „Nauczyciele SP4 dla klasy dwujęzycznej" w ramach akcji „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej Programu Power Frse Akcja KA1”.

autor: Włodzimierz Jędrzejczak

Źródło:

Dodano: 2020.02.12

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52