Dostosuj wydruk

Jutrosinianka urodziła się w karetce

Jutrosinianka urodziła się w karetce

Niecodzienną akcję miała załoga Zespółu Ratownictwa Medycznego z Kobylina. Zespół otrzymał wezwanie do kobiety w ciąży w Jutrosinie. Zanim karetka dotarła do szpitala, dziecko zdążyło się urodzić.

- Ratownicy medyczni, po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie udali się na miejsce i po 10 minutach byli już w Jutrosinie - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Ratownicy Medyczni powiadomili szpital o tym, że wiozą pacjentkę w ciąży, przetransportowali kobietę do karetki i - przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych - ruszyli w drogę do Rawicza.

W czasie dojazdu do szpitala u kobiety rozpoczęła się jednak akcja porodowa. Dlatego też kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego z Kobylina podjął decyzję o zatrzymaniu karetki w bezpiecznym miejscu.

Karetka z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi stanęła na poboczu, a ratownicy medyczni przystąpili do przyjęcia porodu.

- Zabezpieczyli pacjentkę, przygotowali sprzęt i w przedziale medycznym karetki rozpoczęli przyjmowanie porodu - mówi rzecznik Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Sytuacja była trudna, gdyż poród rozpoczął się przedwcześnie, a cała sytuacja wymagała ogromnej wiedzy i umiejętności ze strony ratowników medycznych. Po około 20 minutach wszystko jednak zakończyło się szczęśliwie i na świat przyszła śliczna dziewczynka.


W międzyczasie ratownicy medyczni poinformowali także szpital w Rawiczu, że przywiozą nie jedną, a dwie pacjentki. Mama i noworodek zostali przekazani pod opiekę lekarzy z Rawickiego szpitala.

źródło: www.krotoszynska.pl/Marta Popławska

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2020.02.12

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52