Dostosuj wydruk

Na rawickich deptakach pojawiły się kwietniki

Na rawickich deptakach pojawiły się kwietniki

Za prawie 20 tys. złotych gmina kupiła dziesięć kwietników, które stanęły na rawickich deptakach. Wkrótce mają tam pojawić się również dodatkowe ławki i nowe kosze na śmieci.

Na ulicach Wojska Polskiego oraz 17 Stycznia w Rawiczu pojawiło się 10 kwietników (na każdym z deptaków po 5).

- Mam nadzieję, że mieszkańcom spodobają się. Ożywią centrum miasta i z pewnością nasza starówka będzie przyjemnym miejscem spędzenia czasu - podkreśla burmistrz Grzegorz Kubik. Za posadzenie kwiatów odpowiedzialn będą pracownicy Zieleni Miejskiej przy Zakładzie Usług Komunalnych w Rawiczu.

Dodatkowo, jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, na deptakach mają zostać zamontowane nowe kosze oraz ławki.

- Dotychczasowe kosze nie wyglądają najlepiej, są już zniszczone, w związku z czym chciałbym, aby pojawiły się nowe, ładniejsze. Z kolei ławki zostaną wzbogacone o kilka dodatkowych sztuk - zaznacza Grzegorz Kubik.

Gmina podpisała już umowę z firmą P.PH.U Rekord z Konstantynowa Łódzkiego na zakup 18 koszy na śmieci oraz pięciu ławek, z których trzy staną przy ul. 17 Stycznia, a dwie przy ul. Wojska Polskiego. Zamówienie opiewa na prawie 9 tys. złotych.

- Nie po to kupujemy kwietniki, ławki i kosze, aby zostały zdewastowane. Mają na celu upiększyć miasto, liczę, że zanim ktoś coś niemądrego będzie chciał zrobić, dwa razy się zastanowi - podkreśla Grzegorz Kubik i apeluje do mieszkańców, żeby zwracali uwagę na ewentualne akty wandalizmu.

autor: Karol Pospiech

Źródło:

Dodano: 2015.05.22

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52