Dostosuj wydruk

Prawie 400 tys. zł na urządzenia na plantach

Prawie 400 tys. zł na urządzenia na plantach

Urządzenia fitness i muzyczne na rawickich plantach oraz zjeżdżalnia na Fiszgórce mają pojawić się do 21 kwietnia. Przetarg na ich dostawę i montaż wygrały firmy z Leszna i Bydgoszczy, które wspólnie mają zrealizować inwestycję.

Urządzenia fitness mają być zlokalizowane w pięciu miejscach nazwanych stacjami. Dwie z nich znajdują się na przedłużeniu ulicy Kardynała Wyszyńskiego, kolejne dwie w południowo-zachodnim odcinku plant (na Wałach Józefa Poniatowskiego), a ostatnia na terenie przylegającym do domu kultury.

W pierwszych czterech lokalizacjach urządzenia będą rozmieszczone na powierzchniach porośniętych trawą. Nawierzchnia pozostanie zielona dzięki zastosowaniu mat przerostowych, które z czasem zarosną trawą i wtopią się w istniejącą powierzchnię trawy - podkreśla Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

Oprócz tego, w zachodniej części plant (przy ul. Lipowej), pojawią się urządzenia muzyczne. - Rozmieszczone zostaną w półkolistym placu, pomiędzy ławkami na istniejącej nawierzchni. Będą tam m.in. dzwonkowe drzewo, deszczowe koło czy poczwórne dzwonki. Dodatkowo, najmłodsi mieszkańcy mogą liczyć na zjeżdżalnię z popularnej Fiszgórki - dopowiada.

Montażem urządzeń zajmą się firmy „SPIRAEA” Renaty Przybylskiej z Leszna za niespełna 178 tys. zł oraz Educarium Sp. z o.o. z Bydgoszczy, która swoje prace wykona za 207 tys. zł.

autor: Karol Pospiech

Źródło:

Dodano: 2017.01.07

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52