Dostosuj wydruk

Ogłoszono przetarg. Odnowią trzy, gminne budynki

Ogłoszono przetarg. Odnowią trzy, gminne budynki

Do 17 stycznia chętni przedsiębiorcy mogą składać oferty na wykonanie termomodernizacji trzech gminnych budynków. Na inwestycję samorząd otrzymał ponad 6 mln zł dotacji.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie, nadbudowie, przebudowie oraz termomodernizacji budynku przy ul. Sarnowskiej 9 a w Rawiczu (czyli dawnego „żłobka”), wraz ze zmianą funkcji części pomieszczeń na przedszkole.

Oprócz tego, termomodernizacji poddane zostaną obiekty: Szkoły Podstawowej nr 5 im. Karola Kurpińskiego w Sarnowie i Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały w Rawiczu. W zakres robót wchodzą głównie takie prace, jak: ocieplenie ścian i stropodachów, wymiana okien zewnętrznych, montaż pompy ciepła, czy gruntowana modernizacja centralnego ogrzewania.

Jest to dla nas jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w tym roku. Cieszę się, że w efekcie rawicka infrastruktura oświatowa przejdzie naprawdę wielką metamorfozę. Ponadto rozszerzymy ofertę przedszkolną, zwiększając ją o dodatkowe oddziały - podkreśla burmistrz Grzegorz Kubik.

Po remoncie, w budynku przy ul. Sarnowskiej, w ramach projektu „Nowe miejsca wychowania przedszkolnego w Gminie Rawicz”, zostaną utworzone kolejne dodatkowe odziały przedszkolne dla minimum 50 dzieci w wieku 3-4 lat.

autor: Karol Pospiech

Źródło:

Dodano: 2017.01.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52