Dostosuj wydruk

Z zastępcy na naczelnika. Nowa szefowa gminnej oświaty

Z zastępcy na naczelnika. Nowa szefowa gminnej oświaty

Anna Nowak, dotychczas zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w rawickim magistracie, z początkiem stycznia została szefową wydziału.

Po odejściu na emeryturę Danuty Przybył, nowy naczelnik miał być wybrany w konkursie. Choć ogłoszono dwa, a w każdym zgłosiło się kilkoro kandydatów, to żadna z przedstawionych koncepcji na rozwój oświaty nie spełniła oczekiwań burmistrza Grzegorza Kubika. Włodarz zdecydował, że stanowisko obejmie Anna Nowak, która w konkursach nie startowała.

Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza przekazał w komunikacie do mediów, że Grzegorz Kubik, już przed pierwszym konkursem zaproponował Annie Nowak, żeby została naczelnikiem.

Pani Anna Nowak nie była w pełni przekonana do tego, by podjąć się funkcji naczelnika, w związku z czym ogłosiliśmy konkurs - potwierdza burmistrz Rawicza i dodaje: - Po rozstrzygnięciu drugiego konkursu pani Anna zdecydowała, że jest gotowa, by podjąć się zadania kierowania rawicką oświatą.

 Do pewnych decyzji trzeba dojrzeć - dopowiada nowa naczelnik.

Anna Nowak, jako naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych będzie musiała zmierzyć się, między innymi z wdrożeniem zmian reformy oświaty.

Z uwagi na reformę systemu oświaty najbliższe miesiące będą dla nas wszystkich czasem zmian, trudnych decyzji i jeszcze bardziej wytężonej pracy - zaznacza.

Nowa naczelnik zapowiada przeorganizowanie zakresów realizowanych zadań oraz wzmocnienie potencjału kadrowego wydziału.

autor: Karol Pospiech

Źródło:

Dodano: 2017.01.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52