Dostosuj wydruk

Zrealizują więcej niż chcieli mieszkańcy

Zrealizują więcej niż chcieli mieszkańcy

Prace związane z modernizacją chodnika w Gołaszynie znacznie poszerzono, a prace będą kosztować nie 20 tys. zł, a 200 tys. zł. Dlaczego?

Modernizacja chodnika w Gołaszynie, wymiana zużytych płyt chodnikowych na kostkę brukową - to było jedno z trzech zadań, na które oddano najwięcej głosów w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. We wniosku przygotowanym przez sołtysa Gołaszyna, wnoszono o modernizację chodnika w części miejscowości - prowadzącej do bloków, a konieczność przeprowadzania tych prac uzasadniano tym, że poprawi to komfort nie tylko mieszkańców, ale także gości odwiedzających targi rolnicze, które na terenie wsi organizowane są regularnie od kilku lat. Koszt robót oszacowano na 22 tys. 255 tys. zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup kostki, którą mieli układać tzw. pracownicy interwencyjni zatrudniani przez samorząd. Burmistrz zdecydował, że gmina zwiększy zakres zadania i wyda nie 20 tys. zł, a 200 tys. zł.

- Projekt, który jest już gotowy, obejmuje przebudowanie ok. 500 m oraz wybudowanie od podstaw ok. 200 m chodnika. Inwestycja ta zrealizowana będzie na odcinku od krzyża w kierunku bloków oraz od tej drogi do drogi wojewódzkiej (dawnej krajowej „5”) - wyjaśnia burmistrz Maciej Dubiel

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2017.07.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52