Dostosuj wydruk

Po pożarze kamienicy w Rawiczu. Jakie straty?

Po pożarze kamienicy w Rawiczu. Jakie straty?

Rawicz. Pożar kamienicy w centrum miasta. Ewakuowano 9 mieszkańców. Na szczęście - poza jedną osobą, która ma poparzoną rękę - nikomu nic się nie stało. Budynek czasowo został wyłączony z użytkowania.

Pożar kamienicy przy ul. 17 Stycznia w Rawiczu (przy skrzyżowaniu z ul. Szarych Szeregów) wybuchł wczoraj około 23.00. Zarzewie ognia najprawdopodobniej powstało na poddaszu budynku. Ewakuowano 9 osób - 5 mieszkańców kamienicy objętej pożarem i 4 z przyległego budynku.

Jak ustaliliśmy, w nocy na miejscu był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zdecydował o czasowym wyłączeniu kamienicy z użytkowania, m.in. ze względu uszkodzenia dachu budynku, odłączoną instalację elektryczną oraz gazową. 

Trzy osoby - spośród poszkodowanych w pożarze - zostały zakwaterowane w hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu. - Prawdopodobnie zostaną tam do poniedziałku - informuje Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza. 

Straty nie zostały jeszcze oszacowane, ale są spore. Zniszczeniu uległo poddasze budynku wielorodzinnego. Spalone lub nadpalone zostały: ściany, część pokrycia dachowego oraz wyposażenie wnętrza (sprzęt rtv, agd, meble kuchenne i pokojowe, stolarka drzwiowa). Spaleniu uległa również instalacja elektryczna. 

Jaka była przyczyna pożaru? Ma to ustalić powołany w tej sprawie biegły.

autor: Anna Gauza

Źródło:

Dodano: 2018.02.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52