Dostosuj wydruk

Koło Naukowe „INVENTOR” w rawickim ZSZ

Koło Naukowe „INVENTOR” w rawickim ZSZ

W celu rozszerzenie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Piotra Mośka, zorganizowano w Rawickiej Fabryce Wyposażenia Wagonów RAWAG pierwsze spotkanie inaugurujące działalność Koła Naukowego „INVENTOR”.

W spotkaniu uczestniczyła dwunastoosobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodzie technik mechanik z klasy drugiej i trzeciej, wraz z opiekunem Mateuszem Pruchnikiem i dyrektorem placówki. RAWAG reprezentowali: Paweł Krysiński - dyrektor techniczny, Michał Chmielarczyk - kierownik działu R&D i Maintenance oraz Andrzej Bartnikowski - kierownik produkcji. Podczas spotkania został zaprezentowany zakres działalności przedsiębiorstwa oraz główne cele i zamierzenia funkcjonowania Koła Naukowego, które swoje zajęcia odbywać będzie co miesiąc w firmie RAWAG.

Uczniowie zwiedzili zakład, poznając specyfikę pracy poszczególnych działów firmy. Będą realizować zadania z zakresu budowy, projektowania i sterowania elementów maszyn i urządzeń. Funkcjonowanie Koła Naukowego jest kontynuacją porozumienia podpisanego kilka miesięcy wcześniej pomiędzy szkołą i firmą RAWAG w ramach sprawowanego przez nią patronatu branżowego nad placówką.

autor: Włodzimierz Jędrzejczak

Źródło:

Dodano: 2018.10.05

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52