Dostosuj wydruk

Kolejne oświadczenie w sprawie wyboru władz powiatu

Kolejne oświadczenie w sprawie wyboru władz powiatu

Wybór nowych władz powiatu ciągle jest szeroko komentowany w lokalnym środowisku. 

Publikowaliśmy już oświadczenie zarządu stowarzyszenia Samorządni PRA oraz nowego wicestarosty Jakuba Morysona i przewodniczącego rady Romana Sidora. W weekend swoją opinię w tej sprawie wydało Porozumienie Samorządowe.

Treść oświadczenia nadesłanego przez Tadeusza Pawłowskiego, radnego z Porozumienie Samorządowe.

“Po wyborach przedstawiciele Komitetu Wyborczego Porozumienia Samorządowego spotkali się z Katarzyną Frąckowiak i pogratulowali jej zdobycia mandatu w Radzie Powiatu Rawickiego. Po usłyszeniu od niej, że “czuje się radną niezależną” poinformowali ją, że PS ma zamiar nadal współpracować z PRA, lub w ramach szerszej koalicji składającej się z ugrupowań, które formalnie także zadeklarowały współpracę z PS, tj. z PSL i SAW.
Podejmowanie przez radnych na własną rękę uzgodnień co do łączenia się w jakieś grupy nieformalne będzie traktowane jako wyłom w przyjętej linii programowej i zostanie uznane za zachowanie niehonorowe i złamanie przyjętych zasad. 
Życzymy radnej Katarzynie Frąckowiak sukcesów osobistych, jednak jej decyzję przyłączenia się do grupy radnych, którzy także dokonali rozłamów w swoich obozach, uznajemy za niehonorowe złamanie zasady lojalności i dotychczasową współpracę uznajemy za zakończoną. Informacja o tym, że obecne władze powiatu rawickiego mają poparcie Porozumienia Samorządowego jest nieprawdziwa. Oprócz radnej niezależnej K. Frąckowiak, nikt z Porozumienia Samorządowego nie popiera rozłamowej grupy, obecnie trzymającej władzę w powiecie".

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2018.11.26

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52