Dostosuj wydruk

Dwoje rawiczan wpadło z narkotykami

Dwoje rawiczan wpadło z narkotykami

Kolejny raz "nerwowe zachowanie kierowcy" stało się przyczyną gruntownej kontroli policyjnej.

W piątek 8 lutego, po północy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli na ulicy Kamińskiego w Rawiczu, samochód osobowy audi A3.

Gdy funkcjonariusze zauważyli niepokój u kierowcy, 25-latka z gminy Rawicz, poddali go najpierw badaniu alkomatem.
- Był trzeźwy, jednak nie uśpiło to czujności policjantów, którzy postanowili przeprowadzić u mężczyzny kontrolę osobistą - mówi asp. Katarzyna Starczewska z rawickiej komendy.

W wyniku kontroli policjanci znaleźli w kieszeni bluzy biały proszek, zawinięty w kartkę papieru. 25-latek przyznał, że jest to amfetamina, co później potwierdził test narkotykowy wykonany na komendzie.

- Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania 1,8 g substancji psychotropowej w postaci amfetaminy - dodaje policjantka.

Istnieje podejrzenie, że mężczyzna mógł kierować samochodem pod wpływem tej substancji. 25-latkowi została pobrana krew do badań.

Mundurowi nie zakończyli na tym swoich działań.
- W toku czynności operacyjnych policjanci dotarli do osoby, która mu udzieliła narkotyki. Jest to 41-letnia mieszkanka Rawicza - przyznaje Starczewska.

W mieszkaniu kobiety znaleziono 25 g amfetaminy, toteż usłyszała dwa zarzuty: za udzielenie i za posiadanie substancji psychotropowych. Sprawa trafiła do sądu.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

autor: Grzegorz Heluszka

Źródło:

Dodano: 2019.02.11

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52