Dostosuj wydruk

Młodzież z Masłowa szlifowała język angielski

Młodzież z Masłowa szlifowała język angielski

Uczniowie z masłowskiej "podstawówki" już po raz drugi uczestniczyli w projekcie EuroWeek Szkoła Liderów. Jak informuje Katarzyna Staśkiewicz, nauczycielka języka angielskiego, mogli w ten sposób podszlifować kompetencje językowe.

Projekt, który odbywał się w Polanicy Zdrój trwał od 4 do 8 lutego. - Głównym celem projektu jest zwiększenie umiejętności językowych uczestników. Uczniowie mieli możliwość współpracy w języku angielskim z przedstawicielami różnych krajów, np. Kolumbii, Pakistanu, Indonezji czy Azerbejdżanu - relacjonuje Katarzyna Staśkiewicz.

Jak nadmienia, językowa praca była inna niż w szkole - zeszyty zostały w domach, a uczniowie pracowali np. przygotowując konferencje prasowe czy odgrywając scenki. Dzięki udziałowi w EuroWeeku, uczniowie mogli nauczyć się otwartości wobec innych kultur, ciekawości świata, czy tolerancji. Właśnie na te wartości projekt EuroWeek kładzie nacisk. - W projekcie uczestniczyli też uczniowie z innych szkół, zatem była to świetna okazja do integracji z rówieśnikami - dopowiada anglistka.

autor: Anna Siecla

Źródło:

Dodano: 2019.02.19

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52