Dostosuj wydruk

Jest 1,6 mln zł dotacji. Ma zniknąć problem zalewania ulic [FILM]

Jest 1,6 mln zł dotacji. Ma zniknąć problem zalewania ulic [FILM]

Rawicz. Gminie udało się pozyskać dotację na budowę zbiornika retencyjnego i kanalizacji w obrębie ulic Generała Jarosława Dąbrowskiego, Wały Tadeusza Kościuszki i Kadeckiej.

Pomysł budowy zbiornika radni zaaprobowali jednogłośnie w ubiegłym roku podczas lipcowej sesji. (CZYTAJ) Wtedy również gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Zadanie obejmuje budowę podziemnego żelbetowego zbiornika retencyjnego o pojemności 550 m3 na istniejącym systemie kanalizacji deszczowej przy ul. Kadeckiej w Rawiczu, obok Szkoły Podstawowej nr 3 (…) - mówi burmistrz Grzegorz Kubik.

Ponadto w ramach dofinansowania przebudowana ma zostać sieć kanalizacyjna z wpustami kanalizacyjnymi, przykanalikami, przelewem burzowym, ciągiem studni i kanałów na ulicach: Wały Generała Jarosława Dąbrowskiego, Wały Tadeusza Kościuszki i Kadeckiej. Mają również zostać ułożone niezbędne instalacje w infrastrukturze podziemnej, a także odtworzona nawierzchnia drogi asfaltowej i z kostki brukowej oraz ogrodzenie od strony ul. Kadeckiej.

Projekt obejmuje także budowę dwóch przepompowni wód deszczowych tłoczących wodę ze zbiornika retencyjnego wód deszczowych do hydrantu przeciwpożarowego do celów ratowniczo-gaśniczych i podlewania zieleni miejskiej.

Prace mają zostać wykonane jeszcze w tym roku. Szacowana wartość przedsięwzięcia, jak informuje Centrum Informacyjne Burmistrza, wynosi 2,3 mln złotych. W tym roku na zadanie zabezpieczono w budżecie 350 tys. zł, a wcześniej przeznaczono na nie 74 tys. zł. To jednak wciąż, mimo uzyskanej dotacji, nie pozwoli na całkowite pokrycie kosztów. Dopytaliśmy więc CIB, skąd reszta środków. - Gmina zobowiązana jest do zabezpieczenia wkładu własnego w budżecie przed podpisaniem umowy dofinansowania projektu. Jest to wymóg niezbędny. Projekt koniecznych zmian w budżecie zostanie w tym celu przedstawiony radnym na sesji - odpowiedział nam Mateusz Domagała z CIB.

autor: Anna Siecla

Źródło:

Dodano: 2019.03.15

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52