Dostosuj wydruk

90% jest „za”. Będzie strajk nauczycieli

90% jest „za”. Będzie strajk nauczycieli

Strajk będzie we wszystkich rawickich placówkach oświatowych bez znaczenia czy to przedszkole, szkoła podstawowa, czy szkoła ponadgimnazjalna - informuje Alicja Szurowska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rawiczu.

90,1% głosów na „tak” - to wynik referendum, które zostało przeprowadzone wśród nauczycieli i pracowników oświaty. Czy Alicja Szurowska spodziewała się takiej solidarności? - Czara goryczy chyba już się przelała na tyle, że nauczyciele wreszcie zwarli szyki i postanowili powalczyć o swoje - uważa i dodaje, że pedagodzy bezskutecznie domagają się poprawy zarobków od dobrych kilkunastu lat. - Bardzo cieszy mnie, że wszyscy, bez względu na to, czy to związkowcy, czy nie, pracownicy administracji lub obsługi, zdecydowali się wspólnie walczyć - dopowiada.


Jak twierdzi prezeska, nauczyciele jednoczą się po to, by poprawić byt swoim rodzinom. - Czekam z niecierpliwością na efekty spotkania (rozpoczęło się w centrum dialogu w poniedziałek o godz. 12.00 - przyp. red.) m.in. z paniami Szydło, Rafalską ze Stanisławem Broniarzem, prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Mam nadzieję, że dojdą do porozumienia, jak tę trudną sytuację rozwiązać.

Przypomnijmy, że domagają się bowiem podwyżki o 1.000 zł dla każdego z nauczycieli i pracowników oświaty. W związku z tym, że protest się odbędzie,  nauczyciele prawdopodobnie nie będą pracować aż do odwołania.

autor: Anna Siecla

Źródło:

Dodano: 2019.03.28

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52