Dostosuj wydruk

38-latek podejrzany o ograbienie zwłok i oszustwo

 38-latek podejrzany o ograbienie zwłok i oszustwo

Rawicz. Trzy zarzuty, jak przekazuje prokurator, usłyszał 38-letni mężczyzna, pracownik jednego z zakładów pogrzebowych na terenie gminy Rawicz.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez 38-latka wpłynęło do prokuratury 18 marca. Poczynione przez śledczych ustalenia doprowadziły do postawienia mężczyźnie trzech zarzutów.

- Pierwszy dotyczy ograbienia zwłok, ale tu chodzi o drobne rzeczy - typu ubrania - informuje prok. Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

- Zarzuca mu się także oszustwo przy zakupie trumny, bo zamówiona została drewniana, a zwłoki skremowano w tekturowej, czyli dużo tańszej. Trzecia rzecz to podżeganie innej osoby do zniszczenia mienia, poprzez podpalenie konkurencyjnego zakładu pogrzebowego - opisuje prokurator.

Jak mówi, postępowanie jest w toku, ma charakter rozwojowy, jest wiele innych wątków do sprawdzenia.
- Będziemy wyjaśniać, czy nie doszło do innych nieprawidłowości w czasie wykonywania usług, jakie świadczy przedsiębiorstwo - informuje prokurator Michał Smętkowski.

Nie wiadomo, czy mężczyzna przyznaje się do zarzucanych mu czynów, bo prokuratura tych informacji na razie nie ujawnia.

- 38-latek ma obecnie w śledztwie status podejrzanego. Postępowanie to jest w toku i trwają niezbędne czynności procesowe - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu „Życia Rawicza”.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.
Redakcja

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2019.03.27

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52