Dostosuj wydruk

Leszek Miller w Miejskiej Górce i Rawiczu. Rozdawał cebulki tulipanów [FILM+FOTO]

Leszek Miller w Miejskiej Górce i Rawiczu. Rozdawał cebulki tulipanów [FILM+FOTO]

Były premier odwiedził powiat rawicki, by spotkać się z mieszkańcami przed nadchodzącymi wyborami do Europarlamentu. Podczas wizyty rozdawał swoje książki i… cebulki tulipanów odmiany "Leszek Miller".

- Działam na rzecz ściślejszej integracji europejskiej tak, żeby ten piękny projekt mógł dojrzewać i krzepnąć. Będę działał przeciwko wszystkim, którzy myślą o jakimś rozbiciu Unii Europejskiej. Będę za tym, żeby Europa była silniejsza i żeby Polska miała w niej właściwe miejsce - mówił Leszek Miller w Miejskiej Górce.

Były premier kandyduje do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej. Dziś, od godz. 9.00, na miejskogóreckim targowisku rozmawiał z mieszkańcami. Jak przekazał portalowi rawicz24.pl, słucha wówczas, co ludzie mają do powiedzenia. - Raz są to miłe rzeczy, raz niemiłe, ale takie jest społeczeństwo - nikt nie myśli tak samo. Przed chwilą miałem dyskusję z jedną panią na temat euro. Pani jest zdeklarowaną przeciwniczką, ale jakoś nie bardzo chciała spokojnie dyskutować. Ma swoje poglądy i już - stwierdził Leszek Miller.

[ZOBACZ TEŻ] W Rawiczu gościła była premier Ewa Kopacz

Podczas spotkań kandydat na europosła rozdawał swoje książki z imienną dedykacją i autografem oraz cebulki tulipanów. - One się nazywają „Leszek Miller”, bo pięć lat temu znany wielkopolski plantator wyhodował nowy szczep tulipana i tak go nazwał. Mają czerwony kielich z taką białą obwódką. (…) - tłumaczył. Wyjaśnił również, dlaczego warto wziąć udział w wyborach. - Będzie zatwierdzana nowa perspektywa finansowa i nowi deputowani będą podejmować decyzje dotyczące rozwoju Europy na następne pięć lat. Choćby dlatego warto - przekonywał.

Po wizycie na targowisku, Leszek Miller pojechał zwiedzić halę widowiskowo-sportową im. Powstańców Wielkopolskich. Tam spotkał się z burmistrzem Karolem Skrzypczakiem i jego zastępcą, Adamem Bandurą, dyrektorami jednostek gminnych i pracownikami urzędu. Odwiedził również Warsztaty Terapii Zajęciowej im. Euzebiusza Huchrackiego.

Około godz. 12.00 na kilka minut pojawił się na rawickim rynku. Następnie udał się na spotkanie z burmistrzem Grzegorzem Kubikiem.

ZOBACZ FILM I GALERIĘ ZDJĘĆ

[CZYTAJ] Krasnodębski, Dziedziczak i Ławniczak w Miejskiej Górce

autor: Anna Siecla

Źródło:

Dodano: 2019.05.15

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52