Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
 • Ostatnie

 • Komentowane

  7 14 30 dni
 • Oceniane

  7 14 30 dni
 • Czytane

  7 14 30 dni
 • Komentarze

Pozostałe aktualności

[WR] Rośliny mówią o zbliżających się zagrożeniach?

[WR] Rośliny mówią o...

 Rolnictwo › red. Redakcja
Najnowsze badania naukowców wykazały, że niektóre rośliny mogą generować ultradźwiękowe piski niesłyszalne dla ludzkiego ucha, gdy znajdują się w sytuacji zagrożenia.
Uczniowie w filharmonii na „Księdze dżungli”

Uczniowie w filharmonii na...

 Aktualności › red. Honorata Dmyterko
Pakosła. Dla uczniów ze szkół podstawowych z Chojna i Pakosławia oraz filii w Sowach przygotowano nie lada ucztę duchową. Pojechali do Filharmonii Wrocławskiej na suitę baletową „Księga dżungli”. - Podczas przedstawienia wykorzystującego treść jednej z opowieści angielskiego pisarza i noblisty Rudyarda Kiplinga, dzieci poznały losy Mowgliego, chłopca wychowanego przez watahę wilków. Jego przygody zostały opowiedziane za pomocą trzech środków wyrazu: słowa, muzyki i tańca - relacjonuje Agnieszka Maciejak, współorganizatorka wyjazdu. Wyjazd do Wrocławia odbył się w ramach projektu „Kultura na wsi”,...
Liderzy docenieni. "Dziękuję wam za każdą chwilę tworzenia naszej małej społeczności"

Liderzy docenieni. "Dziękuję wam...

komentarzy5galeria zdjęćvideo  Aktualności › red. Dawid Bela
Od czterech lat odbywają się rawickie Gale Organizacji Pozarządowych. Na wczorajszej imprezie w rawickim Domu Kultury były słowa podziękowań i gratulacji. Wręczano także okolicznościowe statuetki. Zgromadzonych w sali widowiskowej powitał burmistrz Grzegorz Kubik. - Wszyscy przedstawiciele organizacji pozarządowych, liderzy projektów, wolontariusze, sponsorzy, przedsiębiorcy, przedstawiciele służb mundurowych, ludzie kultury, pracownicy instytucji gminnych i urzędu miejskiego. Kochani, dzisiaj to jest wasze święto. Wasza praca zasługuje na wielkie docenienie, dlatego chylę nisko głowę przed tą pracą. I dziękuję Wam - za każdy dzień, za każdą chwilę...
[WR] John Deere 6120M - najpopularniejszy ciągnik w Polsce

[WR] John Deere 6120M -...

 Rolnictwo › red. Redakcja
Do końca listopada br. zarejestrowano 228 ciągników John Deere 6120M. Drugie miejsce przypadło większemu modelowi tej samej marki - 6155M (171 rejestracji).
Dziś Rawicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Co zaplanowano?

Dziś Rawicki Jarmark...

 Aktualności › red. Dawid Bela
Giełda staroci, kiermasz rękodzieła, wspólne kolędowanie rawickich zespołów czy spotkanie ze świętym Mikołajem - to niektóre z atrakcji rawickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Przedsięwzięcie potrwa dziś i jutro. Większość wydarzeń zaplanowano w parku przy Domu Kultury. Szczegóły na poniższym plakacie.

E-wydanie gazety

  

W aktualnym numerze:

Nowe "Życie" na nowy tydzień.

➡️POTRZEBNA POMOC na walkę z rakiem
➡️RAWICZ - wykopała urnę z prochami matki
➡️JUTROSIN - drzewo przygniotło 39-latka
➡️PAKOSŁAW - wataha psów terroryzuje mieszkańców
➡️MIEJSKA GÓRKA - burmistrz zaprasza na wigilię
➡️BOJANOWO - Mikołajki dla dzieci z siedmiu sołectw
➡️JUTROSIN - Konwój Mikołaja przyciągnął tłumy
➡️ROLNICTWO - ASF już w Wielkopolsce