Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
 • Ostatnie

 • Komentowane

  7 14 30 dni
 • Oceniane

  7 14 30 dni
 • Czytane

  7 14 30 dni
 • Komentarze

Pozostałe aktualności

Marbud na czele Amatorskiej Ligi Halowej w Pakosławiu [FOTO]

Marbud na czele Amatorskiej Ligi...

 Sport i rekreacja › red. Dawid Bela
Dwie kolejki za drużynami, które rywalizują w Amatorskiej Lidze Halowej w Pakosławiu. Ekipy grały zarówno wczoraj, jak i dziś. Na czele tabeli znajduje się Marbud. Po trzech spotkaniach zgromadził 9 punktów. Tyle samo oczek ma Rawag. Marbud ma jednak jeszcze do rozegrania zaległy mecz z KK Team. Najskuteczniejszym piłkarzem ligi jest Adrian Buśkiewicz z Misjonarzy. Dotychczas zdobył 6 bramek. Wyniki Sobota: ZTW Łapawa 1:5 Marbud Bramka dla ZTW: Dawid Dolata Bramki dla Marbudu: Dominik Snela, Rajmund Siecla, Patryk Kamiński, Fryderyk Kokot, Mateusz Wachowiak Rymet 2:1 FC Future Bramki dla Rymetu: Edwin Marchewka, Damian Walkowiak Bramka...
Piłkarscy sędziowie w Miejskiej Górce. Tym razem nie byli rozjemcami [FOTO]

Piłkarscy sędziowie w Miejskiej...

galeria zdjęć  Sport i rekreacja › red. Dawid Bela
Na co dzień są rozjemcami w spotkaniach ligowych na murawie, czy w hali. Tym razem sami przystąpili do rywalizacji. W Miejskiej Górce odbyły się Halowe Mistrzostwa Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju, który odbył się wczoraj w hali widowiskowo-sportowej, zagrały reprezentacje arbitrów z Kalisza, Konina, Leszna, Piły i Poznania. Tytułu bronili ci ostatni. Po trzech spotkaniach sędziowie ze stolicy Wielkopolski mieli komplet punktów. W ostatnim meczu z Lesznem wystarczył im remis. Spotkanie nie ułożyło się jednak po myśli arbitrów z Poznania. Leszczynianie wygrali 3:0, a że zgromadzili tyle samo...
Gmina przystąpiła do stowarzyszenia przeciwko kopalni

Gmina przystąpiła do...

komentarzy10  Aktualności › red. Honorata Dmyterko
Gmina Jutrosin przystąpiła do Stowarzyszenia Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski „Samorząd dla zrównoważonego rozwoju”. Organizacja - prócz wspierania gmin i powiatów w działaniach proekologicznych, projektach turystycznych czy promocyjnych - ma za zadanie monitorować sytuację i uniemożliwić ewentualną budowę kopalni odkrywkowej. Stowarzyszenie, które swoją siedzibę ma w Gostyniu, powstało w 2018 roku zrzeszając samorządy gmin, powiatów oraz województw.
Maryjny sztandar w podziękowaniu za nawiedzenie

Maryjny sztandar w podziękowaniu...

komentarzy7  Aktualności › red. Honorata Dmyterko
W kościele pw. Wszystkich Świętych w Golejewku odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru Bractwu Maryi Niepokalanej. - Sztandar z napisem „Z Maryją w Nowe Czasy” jest podziękowaniem za wieloletni kult Bractwa Maryi Niepokalanej w naszej parafii oraz podziękowaniem za czas Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Królowej Polski - podkreśla Teresa Stachowska z golejewskiego bractwa, dodając, że na jednej stronie sztandaru znajduje się wizerunek Maryi Niepokalanej na Czestramie. Data sobotniej uroczystości została wybrana nieprzypadkowo. Właśnie 7 grudnia w parafii obchodzony był odpust ku czci Matki Boskiej Niepokalanej.
[WR] Święta 2019. Na warzywa wydamy mniej

[WR] Święta 2019. Na warzywa...

 Rolnictwo › red. Redakcja
Zdecydowana większość krajowych warzyw, z których przygotowujemy bożonarodzeniowe potrawy, jest tańsza niż w zeszłym roku. Sprawdź, o ile.

E-wydanie gazety

  

W aktualnym numerze:

Nowe "Życie" na nowy tydzień.

➡️POTRZEBNA POMOC na walkę z rakiem
➡️RAWICZ - wykopała urnę z prochami matki
➡️JUTROSIN - drzewo przygniotło 39-latka
➡️PAKOSŁAW - wataha psów terroryzuje mieszkańców
➡️MIEJSKA GÓRKA - burmistrz zaprasza na wigilię
➡️BOJANOWO - Mikołajki dla dzieci z siedmiu sołectw
➡️JUTROSIN - Konwój Mikołaja przyciągnął tłumy
➡️ROLNICTWO - ASF już w Wielkopolsce