Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
 • Ostatnie

 • Komentowane

  7 14 30 dni
 • Oceniane

  7 14 30 dni
 • Czytane

  7 14 30 dni
 • Komentarze

Pozostałe aktualności

Obejście dla pieszych, a po chodniku jeżdżą... samochody

Obejście dla pieszych, a po...

komentarzy6  Aktualności › red. Joanna Miśkowiak
Mieszkańcy Masłowa idący pieszo w kierunku Rawicza mają wyznaczone specjalne obejście przez ul. Działkową, a następnie tory kolejowe. Okazuje się jednak, że chodnikiem dla pieszych i rowerzystów jeżdżą... samochody. Za zgodą właścicieli gruntów przy ul. Działkowej w Masłowie, wykonawca inwestycji na kolei, czyli firma Astaldi, utworzyła tam obejście dla pieszych. Droga została utwardzona, ułożony został także chodnik z kostki brukowej, a w planie jest także oświetlenie. Od momentu całkowitego zamknięcia przejazdu kolejowego w Masłowie, trasa ta jest mocno uczęszczana, ale nie szanowana przez zmotoryzowanych. Kierujący, udający się na...
 Sołtysi mówią stanowcze NIE!

Sołtysi mówią stanowcze NIE!

 Rolnictwo › red. Redakcja
Nowe prawo łowieckie budzi wiele kontrowersji, jedną z nich jest fakt, iż to sołtysi mają szacować szkody wyrządzone przez dziką zwierzynę.
Rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji plant

Rozpoczął się kolejny etap...

komentarzy4  Aktualności › red. Redakcja
To pierwsze w tym roku prace w ramach ostatniego etapu odnowienia rawickich plant. Ruszyła przebudowa kanalizacji w rejonie Szkoły Podstawowej Nr3 oraz na ul. Wały Jarosława Dąbrowskiego, po wewnętrznej stronie plant. O remont kanalizacji apelowali mieszkańcy tego rejonu, którzy od lat borykają się z zalewaniem ulic i posesji przez wody opadowe. Inwestycja będzie kosztować niecałe 132 tys. zł, a wykonuje ją firma PUB Brukpol s.c. ze Strzelec Wielkich. Ma się zakończyć na przełomie maja i czerwca. Ta sama firma za ok. 2 mln. zł położy nową, mineralną nawierzchnię plant. Prace ruszą w czerwcu, po Festiwalu Sportu. Jeszcze w tym miesiącu mają się...
80 sztuk sadzonek drzew miododajnych za 20 tys. zł

80 sztuk sadzonek drzew...

komentarzy5  Aktualności › red. Karol Pospiech
80 sztuk sadzonek drzew miododajnych - za nieco ponad 20 tys. zł - zakupi gmina Rawicz. Znaczna część wydanej kwoty, bo aż 18 tys. 144 zł, to dotacja z budżetu marszałka województwa. Nowe sadzonki, do końca tego roku, zostaną posadzone przy drodze z Szymanowa w kierunku Dębna Polskiego (lipa drobnolistna),w okolicy stacji przeładunkowej odpadów w Rawiczu (klon polny) oraz przy ścieżce rowerowej prowadzącej do Sarnowy (lipa drobnolistna).
Zazielenianie: dopłaty tak, zobowiązanie nie koniecznie

Zazielenianie: dopłaty tak,...

 Rolnictwo › red. Redakcja
Komisja Europejska pozytywnie ustosunkowała się do wniosku ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela dotyczącego dywersyfikacji upraw.

E-wydanie gazety

  

W aktualnym numerze:

➡️ RAWICZ. 50 ha gruntu pod przemysł
➡️ POWIAT. Trwa plebiscyt Super OSP
➡️ BOJANOWO. Radny nie chodzi na sesje. Czemu?
➡️ MIEJSKA GÓRKA. Kabrioletem po boisku
➡️ PAKOSŁAW. Inwestor w Chojnie?
➡️ DODATEK Weekendowy informator turystyczny

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A