Lider tabeli nie taki straszny, jak go malują. Dobra passa Ruchu Bojanowo [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
31

Sport Od ośmiu spotkań podopieczni Andrzeja Loksia nie przegrali żadnego meczu. W minioną sobotę (4.05.2024 r.) Ruch Bojanowo pokonał GKS Jaraczewo.

Dobra passa Ruchu Bojanowo trwa. Po 22 kolejkach ekipa zajmowała ósmą lokatę. W rundzie wiosennej drużyna nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Zespół świetnie spisał się w ostatnim meczu z liderem rozgrywek - GKS-em Jaraczewo. Zawodnicy Ruchu wywalczyli zwycięstwo w starciu z ekipą z powiatu jarocińskiego.

Ruch Bojanowo od 19. minuty grał w osłabieniu

Mecz Ruchu z GKS-em na pewno nie należał do najłatwiejszych. Od początku było widać spore zaangażowanie zawodników obu ekip. W 19. minucie czerwony kartonik od sędziego ujrzał Miłosz Lokś, a to spowodowało, że Ruch grał w dziesięciu. Nie przeszkodziło to im jednak w kreowaniu dobrych akcji.

Już w 22. minucie rzut wolny wykorzystał Ryszard Lipowicz, wyprowadzając bojanowską ekipę na prowadzenie. Cztery minuty później przebojowością wykazał się Mikołaj Cheba, który wywalczył piłkę, a po chwili zdobył drugą bramkę dla Ruchu. Miejscowi nie kryli swojej radości. Do końca pierwszej połowy nie padły już żadne trafienia. Zawodnicy do szatni schodzili przy rezultacie 2:0.

Kolejne gole Ruchu

Mogłoby się wydawać, że zawodnikom z Bojanowa dwubramkowe prowadzenie w zupełności wystarczy. Nic bardziej mylnego - już w 47. minucie kolejną bramkę strzelił  Mikołaj Cheba. Asystował mu Filip Piotrowski.

GKS ruszył do ataku. Na posterunku stał jednak Michał Pastor. W 65. minucie doszło do zamieszania w polu karnym gospodarzy, po którym trafienie zanotowali goście z Jaraczewa. Dało się zauważyć, że ekipa z powiatu jarocińskiego ma chrapkę na więcej, ale nic już z tego nie wyszło. Ruch pokonał lidera tabeli 3:1.

Następny mecz w Chwałkowie

Ruch utrzymuje się na 8. pozycji w ligowej tabeli. Ma w dorobku 34 punkty. Na następny mecz bojanowianie udadzą się do Chwałkowa, gdzie zagrają z miejscowym Sokołem, który zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji. Początek spotkania w sobotę, 11 maja o godzinie 16:00.

Ruch Bojanowo - GKS Jaraczewo 3:1 (2:0)
Bramki dla Ruchu: 22' Ryszard Lipowicz, 26' Mikołaj Cheba, 47' Mikołaj Cheba