Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie
 • Ostatnie

 • Komentowane

  7 14 30 dni
 • Oceniane

  7 14 30 dni
 • Czytane

  7 14 30 dni
 • Komentarze

Pozostałe aktualności

[WR] Nietrzeźwy traktorzysta zderzył się z motocyklistą. Trafił do aresztu

[WR] Nietrzeźwy traktorzysta...

 Rolnictwo › red. Redakcja
Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego.
 "Znani nieznani" - Dom Kultury zaprasza na cykl filmów o artystach z Rawicza

"Znani nieznani" - Dom Kultury...

 Aktualności › red. Grzegorz Heluszka
Już jutro premierowym odcinkiem o Walerianie Krenzu rawicki Dom Kultury otwiera cykl filmowych wywiadów z artystami, których korzenie tkwią w Rawiczu. Filmy z cyklu "Znani nieznani" przybliżą odbiorcom sylwetki artystów, którzy pochodzą z Rawicza. Wywiady z zaproszonymi przez nas twórcami będzie można oglądać co dwa tygodnie na kanale YouTube Domu Kultury w Rawiczu. Artyści będą wspominać czasy spędzone w Rawiczu, opowiedzą o początkach swojego życia artystycznego i o tym, jak ich życie wygląda teraz. Pierwszy odcinek już 3 czerwca. Jego gościem będzie Walerian Krenz - muzyk, kompozytor, pedagog, reżyser,...
[WR] Chciał kupić traktor. Stracił ponad 40 tys. zł

[WR] Chciał kupić traktor....

 Rolnictwo › red. Redakcja
Na kwotę przeszło 40 tys. zł zrobił przelew bankowy 47-latek, który postanowił kupić widziany tylko za pośrednictwem internetu traktor.
Atrakcyjny Dzień Dziecka w Szkaradowie (FOTO, FILM)

Atrakcyjny Dzień Dziecka w...

komentarzy3galeria zdjęć  Aktualności › red. Honorata Dmyterko
W niedzielne popołudnie na ulice Szkaradowa wyjechały bajkowe postacie, m.in. smerfy na czele z Papą Smerfem oraz król i krasnoludek. - Wszystko za sprawą Mobilnego Dnia Dziecka przygotowanego przez naszą jednostkę OSP, LUKS Szkaradowo i kabaret "To i Owo Szkaradowo" - podkreśla Marcin Juskowski z OSP Szkaradowo, tłumacząc skąd pomysł na takie przedsięwzięcie. - Póki co nie można organizować tradycyjnego Dnia Dziecka z festynem i zabawami, dlatego w ten sposób chcieliśmy pokazać naszym, że pamiętamy o nich w dniu ich święta. - Myślę, że udało nam się dostarczyć chociaż trochę radości do naszych najmłodszych...
Stracił prawo jazdy. Jechał za szybko w Sarnówce

Stracił prawo jazdy. Jechał za...

komentarzy2  Aktualności › red. Dawid Bela
Na trzy miesiące z prawem jazdy pożegnał się mieszkaniec Cieszkowa. 35-latek w Sarnówce znacząco przekroczył prędkość, kierując fordem transitem. Z policyjnego pomiaru wynika, że mężczyzna jechał 105 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca w niedzielny wieczór przekroczył prędkość ponad dwukrotnie. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy, funkcjonariusze ukarali mężczyznę 400-złotowym mandatem, na jego konto wpłynęło też 10 punktów karnych. Czytaj także o akcji pomocy dla 3-latki - TUTAJ

E-wydanie gazety

  

W aktualnym numerze:

Przed Wami pierwszy w czerwcu numer ŻR.

W numerze znajdziesz

▶️ Tylko u nas znajdziecie historię Agaty i Marcina Dąbrowskich - pielęgniarki i fizjoterapeuty z rawickiego szpitala, którzy - mimo epidemii - postanowili się pobrać.
▶️Piszemy także o kolejnej interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i pytamy wojewodę wielkopolskiego, czy jest szansa na trzecią karetkę dla rawickiego szpitala.
▶️ W bieżącym numerze piszemy także o zbliżających się egzaminach maturalnych o ósmoklasisty. Sprawdź, jak będą wyglądały.
▶️ O blaski i cienie samorządowej pracy pytamy burmistrza Miejskiej Górki, który stery w gminie objął w 1990 roku i - z przerwą na jedną kadencję - dzierży je po dzień dzisiejszy.
▶️ U nas przeczytasz także, dlaczego włodarz Jutrosina zdecydował się powołać wiceburmistrza.

Zapraszamy do lektury.