Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

3 mln zł na drogę w Żylicach. Co z ulicą Rolniczą i trasą w Konarzewie?

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    9.10.2019
Anna Siecla
komentarzy 8 ocen 3 / 67%
A A A

Rawicz. Gminie udało się pozyskać kilkumilionowe dofinansowanie na dokończenie remontu drogi w Żylicach. Dwa pozostałe wnioski znalazły się na liście rezerwowej.

Do końca października powinien zakończyć się I etap przebudowy drogi w Żylicach. Odcinek o długości 670 metrów kosztuje prawie 3 miliony, a połowę środków „dołożono” z Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina, chcąc wyremontować drogę kompleksowo, w wiosennym naborze kolejny raz aplikowała w rządowym konkursie. Udało się pozyskać 3 miliony złotych, o czym już na portalu informowaliśmy.

Ale gmina starała się uzyskać środki na przebudowę jeszcze dwóch innych tras. Wnioskowano o pieniądze na II etap ulicy Rolniczej w Rawiczu i drogę w Konarzewie. Niestety, oba projekty trafiły na listę rezerwową. Znalazły się odpowiednio na 10. i 70. miejscu.

- Wnioski o dofinansowanie przebudowy dróg - ul. Rolniczej i drogi w Konarzewie zostały złożone ponownie - przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza i dodaje, że w sprawie Rolniczej jeszcze nie wszystko jest przesądzone. - Jest prawdopodobieństwo, że otrzyma dofinansowywanie po rozstrzygnięciu przetargów na zadania z listy podstawowej z oszczędności po przetargach. Liczymy, że ewentualne informacje w tej sprawie pojawią się do końca roku - informuje CIB.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 1234
7 miesięcy temu ocena: 100%  8
czy przy okazji drogi w żylicach robi się ciąg pieszo -rowerowy ? Druga sprawa ile lat jeszcze potrwa zanim droga rowerowa do żylic zostanie wybudowana ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
7 miesięcy temu ocena: 67%  7
to wydaje się oczywiste , że wraz z nową drogą robi się ciąg pieszo rowerowy.
~ ()
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
Zapytajcie Marka Podarka- wybitnego specjalistę od wszystkiego i niczego, Doktora Wyższego Technikum Atomowego o specjalności Dzwonki gazowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zawias blum
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Ten gość naprawdę jest zdolny, on jest wskaźnikiem jakich mamy radnych w tak zwanej bezpartyjnej większości, ten gość to porażka demokracji.
~ ROLNICZA
7 miesięcy temu ocena: 83%  4
OBY JAK NAJDŁUŻEJ NIE ROBILI ULICY ROLNICZEJ ! BO MAM OBAWY ŻE ZROBIĄ TAK JAK PIERWSZĄ CZĘŚĆ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odp
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
Mam na myśli chodniki , spady w dół do posesji i różnicę poziomów. Niektóre domy są zalewane w czasie deszczu z ulicy jak by ktoś nie wiedział.
~ ROLNICZA
7 miesięcy temu ocena: 20%  2
zazdrościsz że jest tak ładnie?
~ Który raz już piszecie o tym?
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Redakcjo, który raz już piszecie o tym dofinansowaniu? Kapitan sterujący waszym okrętem ciągnie was na dno. Czego się obawiacie? Napiszcie o plantach, o ratuszu, o remoncie w urzędzie - brak odwagi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji