Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji

› Aktualności miesiąc temu    30.11.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Do końca roku rolnicy poszkodowani wskutek suszy, nawałnic czy przymrozków mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy finansowej.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez co najmniej jedną z klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, grad, huragan, uderzenie pioruna.

- Mogą ją otrzymać ci, którzy ponieśli straty w roku, w którym jest składany wniosek lub w co najmniej jednym z dwóch lat poprzednich - zaznacza Karol Junory, kierownik biura powiatowego ARiMR w Miejskiej Górce.

Wysokość strat w uprawach rolnych czy zwierzętach gospodarskich uprawniająca do starania się o pomoc musi wynieść co najmniej 30% średniej rocznej produkcji rolnej oraz straty te muszą jednocześnie dotyczyć składnika gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów kwalifi kujących się do objęcia wsparciem. - Wysokość poniesionych strat, jakie powstały w gospodarstwie, określa komisja powołana przez wojewodę - dodaje kierownik.

Maksymalna kwota wsparcia, jaką można otrzymać w całym okresie realizacji PROW 2014- 2020, wynosi do 300 tys. zł i nie może przekroczyć ona poziomu 80% kosztów kwalifi kowanych.

- W przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych dotacja może być przyznana na inwestycje odtwarzające zniszczone składniki gospodarstwa, np. na odtworzenie plantacji wieloletnich, sadów, odbudowę zniszczonej infrastruktury, czy zakup nowych maszyn lub urządzeń rolniczych - wymienia Karol Junory.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wczasowicz
miesiąc temu 1
Wszystko dla rolników .a dla reszty obywateli ciekawe gdzie są jakieś programy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji