Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

5 nowych zachorowań na koronawirusa w powiecie rawickim [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    2.07.2020
Dawid Bela
komentarzy 22 ocen 44 / 82%
A A A
 fot. archiwum

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 31 osób w Wielkopolsce, w tym aż pięciorga z powiatu rawickiego.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki zakażeni to: 25-letnia kobieta, 26-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta, 21-letni mężczyzna i 46 letnia kobieta. Wszyscy mieszkańcy powiatu rawickiego przebywają w izolacji domowej. 


[AKTUALIZACJA, godz. 13.00]
- To są osoby z kontaktu, u której wynik badania na koronawirusa okazał się dodatni. Wszyscy przebywają w izolacji. Sytuacja jest cały czas monitorowana. Wkrótce przebadane zostaną pozostałe osoby, które mogły mieć możliwość zarażenia się - mówi Grażyna Marczyńska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu. Dodaje, że testy zostaną wykonane jutro na terenie parkingu przy Kinie Promień.

- Będzie to tym razem akcja "test and go". Rozpocznie sie o godzinie 10.00. W jej przeprowadzeniu pomoże na wojsko. Przebadani zostaną ci, którzy dostaną wskazanie od nas. Jest to otoczenie rodzinne i zawodowe osób, u których niedawno wykryto Covid - 19 - dodaje Marczyńska. Zapewnia, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą.

Podobnie wypowiadają się przedstawiciele jednej z lokalnych firm, z którą związana jest jedna z osób z dodatnim wynikiem: "Na chwilę obecną sytuacja jest pod kontrolą. Współpracujemy z Sanepidem. Więcej informacji będziemy mieli najprawdopodobniej po weekendzie" . 

Stan na 2 lipca:

17 osób z dodatnim wynikiem na Covid-19, w tym:

10 osób wyzdrowiało

1 zmarła

5 w izolacji domowej

1 hospitalizowana

5 podejrzeń możliwości zarażenia się

9 osób w nadzorze epidemiologicznym 

88 osób w kwarantanie w wyniku decyzji PSSE

213 osób w kwarantannie urzędowej

+ 36 głosów: 44 (82%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.