Agresywna obrona przyniosła efekt. Zwycięstwo koszykarskiej Rawii [FOTO]

› Sport i rekreacja› Aktualności 2 miesiące temu    23.11.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 4 / 75%
Gerard Świerczyk (z lewej)  zdobył 11 punktówGerard Świerczyk (z lewej) zdobył 11 punktów fot. Marika Tatarek

Koszykówka. Po wygranej na wyjeździe, Rawia Rawag Rawicz triumfowała na własnym parkiecie. We wczorajszym meczu podopieczni Patryka Czerwińskiego pokonali Basket Junior Poznań 82:63.

Gospodarze przystąpili do niedzielnego meczu w optymalnym, jedenastoosobowym zestawieniu. Tym razem problemu z rotacją nie było.

Początek spotkania ułożył się na korzyść poznaniaków, którzy prowadzili ośmioma punktami. Rawiczanie wzmocnili jednak obronę. Dzięki temu najpierw dogonili rywali, a jeszcze w pierwszej kwarcie odskoczyli na dziesięć punktów. - Tak naprawdę, dobrze zafunkcjonowała agresywniejsza obrona. Mamy jeszcze margines błędów, które popełniamy, ale myślę, że w najbliższym czasie to poprawimy i będziemy jeszcze lepsi - ocenił Patryk Czerwiński, trener Rawii.

W kolejnych kwartach gospodarze powiększali przewagę i wygrali różnicą 19 "oczek".

RKKS Rawia Rawag Rawicz - Basket Junior Poznań 82:63
Kwarty: 25:15, 22:21, 22:17, 13:10
Punkty: Maciej Stachowiak - 5, Maksymilian Skupin - 2, Grzegorz Chorzępa - 5, Adam Nawrocki - 9, Antoni Skupin - 4, Gerard Świerczyk - 11, Marcin Matuszewski - 2, Ernest Wacyra - 12, Piotr Popiel - 0, Szymon Maciołek - 15, Adam Staśkowiak - 17

Tekst: Marika Tatarek

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -