Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Akcja radnej. Do seniorów trafiły wielkanocne koszyczki z życzeniami

› Aktualności ponad rok temu    24.04.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Najpierw były gwiazdkowe paczki. Potem miała być kartka, a zrobił się... koszyczek wielkanocny. Po raz kolejny pakosławska radna Danuta Guzikowska była inicjatorem przedświątecznej akcji. Zaangażowała ludzi dobrej woli, by zrobić niespodziankę dla każdego z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Osieku.

- Akcja miała być skromna - mówi Danuta Guzikowska, która przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowała akcję „Prezent dla Seniora”. - Tym razem, chodziło o pamięć, bo kto z nas nie chciałby dostać kartki świątecznej z własnoręcznie napisanymi życzeniami zamiast SMS-a? Mieszkańcy DPS-u w wielu przypadkach, pomimo swoich chorób, czekają na nie od rodzin, znajomych, a tu rzeczywistość bywa różna, a nawet całkiem inna od tej oczekiwanej. Danuta Guzikowska wpadła więc na pomysł, by zwołać przyjaciół i znajomych, zaproponowała by przygotowali dla pensjonariuszy świąteczne życzenia. - Początkowo nie wiedziałam, jak zareagują na to ludzie, bo to przecież ich pomocy potrzebowałam do realizacji przedsięwzięcia. (…) Czułam, że nie mogę zawieść mieszkańców. Chciałam im pokazać, że ludzie o nich pamiętają. Wykonałam jeden telefon do dyrekcji DPS-u, przedstawiłam plan i oczywiście dostałam pozytywną odpowiedź - opowiada radna.

Akcja ruszyła. Zaczęto przygotowywać kartki. Jednak za namową grona osób zapadła decyzja, by przygotować dla mieszkańców DPS-u paczuszki.

- Czasu było mało i jak to zrobić, by ogarnąć 100 koszyczków? Wpadłam na pomysł, by ludzie łączyli się w grupy. Jedna osoba została wyznaczona na tak zwanego lidera, która zajęła się zebraniem pieniędzy, a potem kupnem słodyczy i dostarczeniem „zająca” do DPS-u - dodaje Danuta Guzikowska.

Efekt przerósł oczekiwania i do Osieka przyjechali liderzy z wielkanocnymi koszyczkami, w tym inicjatorka przedsięwzięcia.

- Jedną z grup mieszkańców „obsługiwali” pakosławscy radni pod przewodnictwem Anity Rabiegi. Kolejne Agnieszka Żyto z Ugody, Wiesława Świerzewska z Kawcza i Patrycja Antkowiak z Pasierb - wymienia Danuta Guzikowska. Dodatkowo, znalazł się sponsor, który sfinansował upieczenie przez panią z Koła Gospodyń Wiejskich w Pakosławiu… 300 rogalików, które przekazano mieszkańcom DPS-u. - Pomimo tego, że słońce wysoko świeci i jeszcze przed nami 7 miesięcy do II edycji akcji „Prezent dla Seniora”, ja już obmyślam jej szczegóły - zapowiada jej autorka.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Brawo!!!
ponad rok temu 2
Młoda kobieta łączy pokolenia. Brawo!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo!!!!
ponad rok temu 1
Młoda kobieta łączy pokolenia. Brawo!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji