Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Akcja zbiórki obuwia. Masz zbędne buty? Oddaj je bezdomnym

› Aktualności 2 miesiące temu    24.11.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. Adobe Stock

Do 30 listopada trwa zbiórka butów dla osób bezdomnych, organizowana przez WoshWosh, pierwszą w Europie firmą łączącą usługi renowacji, czyszczenia, customu i naprawy obuwia. Buty - które nam są niepotrzebne, ale jednocześnie niezniszczone - można przynieść do rawickiego sklepu CCC.

To już trzecia edycja akcji zbiórki obuwia dla bezdomnych, którą organizuje WoshWosh. W zeszłym roku zebrano aż 5,5 tysiąca par butów, które po odnowieniu przekazano bezdomnym.

- Zdecydowaliśmy się na udział w tej szczytnej akcji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że często w naszych szafach zalegają nienoszone buty, które mogłyby służyć komuś innemu, kto po prostu ich potrzebuje. Sami w tym roku rozpoczęliśmy pilotażową zbiórkę obuwia w naszych sklepach i widzimy duży entuzjazm klientów związany z tym projektem - mówi Daria Sulgostowska, rzeczniczka CCC, które jest partnerem akcji.

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, zima to trudny czas dla bezdomnych - każdego roku na ulicach umiera kilkadziesiąt osób z powodu odmrożenia i wyziębienia. Porządne i ciepłe buty chroniące stopy mogą zwiększyć szansę na przetrwanie w tym trudnym sezonie.

WoshWosh skupia się na zbiórce obuwia jesienno-zimowego: kozaków, półbutów i obuwia sportowego, zarówno damskiego, jak i męskiego.

Akcja “Przynieś buty dla bezdomnego” ma też na celu zwrócenie uwagi na problem konsumpcji i zakupoholizmu oraz edukacji w zakresie idei zero waste. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich w tym czasie bardzo potrzebuje.

Akcja potrwa do 30 listopada. Obuwie można dostarczyć do rawickiego sklep CCC przy ul. Sarnowskiej 6.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!